Мангеттен в центрі Києва не потрібен: Кличко пояснив, як бореться з незаконною забудовою

За словами мера, до Міністерства культури подано 1,5 тис. заявок на присвоєння будівлям охоронного статусу

Мангеттен в центрі Києва не потрібен: Кличко пояснив, як бореться з незаконною забудовою

Мер Києва Віталій Кличко в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів, як київська влада бореться з незаконною забудовою столиці.

"Це комплексне питання, яке потрібно вирішувати, це не один крок. Можу запевнити кожного: нам потрібно зробити все, що від нас залежить, щоб зберегти культурну спадщину. Нам не потрібно в центрі міста будувати новий Мангеттен, нам потрібно зберегти те, що ми маємо, це обличчя, це дух нашого міста, якому понад 1500 років", - сказав мер.

Читайте також: У Києві відкрилася виставка про Чорнобиль: подробиці

Популярні відео

Кличко нагадав про недавній скандал зі знесенням історичного будинку по вул. Петлюри і запевнив, що подаються заявки про надання стародавнім будівлям відповідного статусу.

"Був скандал, коли без будь-яких дозволів було зруйновано історичну будівлю біля залізничного вокзалу. Ми відкрили кримінальне провадження, але хочу зазначити, що ми подали понад 1,5 тис. заявок до Міністерства культури для того, щоб їх внесли в пам'ятки, що це спадщина, яка охороняється. На сьогодні погодили тільки 23. В цьому напрямку ми однозначно повинні отримувати зворотний зв'язок від міністерства, яке теж несе відповідальність за такі об'єкти. Складна ситуація, багато історичних будівель вимагають реставрації, але нам потрібні законні підстави, щоб зберегти, зробити так, щоб жоден забудовник не зміг зруйнувати історичну будівлю", - сказав Кличко.

Читайте також: Знесення історичної будівлі в центрі Києва: з'явилися нові подробиці скандалу

За словами мера, йде розробка Генерального плану.

"Зараз ми ухвалюємо Генеральний план, який чітко зможе показати кожному з жителів міста, яким буде його район, якою буде його вулиця через 5-20 років, а що стосується історичної частини, переконаний в тому, що будівництво там має зупинитися і буде виключно за спецдозвілами", - сказав Кличко.

Нагадаємо, раніше заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко в ефірі телеканалу "Україна 24" вніс ясність щодо кримінальних проваджень, відкритих проти експрезидента "Укрбуду" Максима Микитася.

Джерело Україна 24 Теги