Загроза є постійно: експерт оцінив шанси на вторгнення Росії в Україну

Регулярні війська Росії можуть увійти на Донбас на додачу до тих, що там є

Загроза є постійно: експерт оцінив шанси на вторгнення Росії в Україну

Загроза повномасштабного вторгнення військ Росії в Україну за останні дні знизилася.

Про це в ефірі програми "Україна Завтра" на телеканалі "Україна 24" розповів представник групи незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов.

"Супутникових знімків поки не надходило, зараз ми бачимо, що якась техніка вантажиться на платформи навіть у Воронезькій області, що цікаво. Можливо, частина залишається, частина йде. При цьому ми поки не бачили виведення з Криму, крім десантників і морських піхотинців, які туди зайшли в останні дні. Ті сухопутні війська і десантники, які там стоять кілька тижнів, поки нікуди не виходили", - сказав він.

Читайте також: Арестович розповів, коли ескалація на Донбасі може піти на спад

Популярні відео

За оцінками Михайлова, "поки складно сказати, чи виконується цей наказ, і якщо так - то в якій мірі".

"Під Сімферополем є табір 76-ї дивізії, ми його знайшли, про нього невідомо широкому загалу, і ми не знаємо, чи будуть вони вантажитися. Для якогось повноцінного вторгнення на підконтрольну територію України необхідно мати як мінімум все те, що там зараз є на момент початку відведення, а можливо, і більше", - заявив експерт.

Читайте також: Війська Путіна біля кордонів: Арестович розповів, чи варто Україні побоюватися

Як зазначив Михайлов, якщо буде спостерігатися нарощування військ, "тоді можна буде говорити про загрозу повномасштабного вторгнення".

"А те, що регулярні війська можуть увійти на Донбас на додачу до тих, що там є, - ця загроза існує постійно. За американськими даними, 40 тис. солдатів там постійно знаходяться. Небезпека є завжди, але небезпека повномасштабного вторгнення менша, ніж була буквально вчора-позавчора", - підсумував він.

Раніше радник української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомив, як діятиме Україна в разі військової атаки з території Росії.

Джерело Україна 24 Теги