Росія затягуватиме справу — заступник голови МЗС про суд щодо скіфського золота

Євген Єнін розповів, як і чому змінився хід судового процесу в Амстердамі

Росія затягуватиме справу — заступник голови МЗС про суд щодо скіфського золота

Росія затягуватиме рішення у справі скіфського золота — про це заявив заступник глави МЗС Євген Єнін у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"На жаль, ці слухання пройшли тільки зараз. Однак я вважаю, що робота української делегації в суді в Амстердамі була надзвичайно плідною та продуктивною. Після того як главу суду було відведено і призначено нового голову, ми побачили абсолютно інше ставлення до цього процесу. Ми бачимо живий інтерес суддів до цього питання, вони ґрунтовно підходять до вивчення питання, і це збільшує шанси на об'єктивний та неупереджений розгляд ситуації", — сказав він.

Читайте також: Позиція України сильна: посол розповів, як йде "справа скіфського золота"

Популярні відео

Єнін зазначив, що вже запропоновано дату, до якої суд повинен винести рішення.

"Ми нагадали Верховному суду Нідерландів про те, що Україна і Голландія є членами Конвенції ЮНЕСКО 1970 року, висловили впевненість, що голландське правосуддя не дасть порушити цю Конвенцію шляхом, зокрема, передачі цих цінностей окупаційній владі. Вчора була запропонована судом дата, до якої суд повинен винести рішення. Водночас ми чітко розуміємо, що російська сторона використовує традиційну тактику затягування процесу, навіть у разі чергового програшу вона звернеться в касацію. Ми готові до цього, і розуміємо, що скільки б російська сторона не відтягувала ухвалення рішення у справі, справедливість буде за нами, злочинець повинен заплатити", — сказав він.

Читайте також: У Зеленського розповіли про втрати України від окупації Криму

Нагадаємо, Апеляційний суд Амстердама 22 квітня відновив слухання у справі "скіфського золота". У 2014 році, з 7 лютого по 31 серпня, в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі проходила виставка "Крим. Золотий острів у Чорному морі". Виставка складалася з експонатів чотирьох кримських музеїв і одного київського. Після анексії півострова Росією виникла суперечка з приводу того, повертати експонати в Крим чи на підконтрольну українській владі територію.

У жовтні 2020 року суд задовольнив прохання України щодо відведення головуючого судді через підтвердження зв'язку з адвокатами музеїв в окупованому Криму.

Джерело Україна 24 Теги