Названо можливого посередника в переговорах щодо Донбасу: експертка вказала на небезпеку

Ганна Шелест розповіла, чи потрібно створювати нові формати переговорів

Названо можливого посередника в переговорах щодо Донбасу: експертка вказала на небезпеку

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу може стати посередником у переговорах України з Росією, повідомив посол України в Ізраїлі. Що це означає, розповіла кандидатка політичних наук Ганна Шелест в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Не відмовився — не означає погодився. Є українська ініціатива і вона, чесно кажучи, мене здивувала. Фігура Нетаньягу зараз неоднозначна в Ізраїлі, у нього є певні політичні складнощі, тому його постать не можна назвати стабільною. Ізраїльський прем'єр має добрі відносини і з російськими представниками, і з українськими. У цьому плані у нього є певні характеристики, які потрібні для посередника", — сказала вона.

Читайте також: Війська Путіна біля кордонів: Арестович розповів, чи варто Україні побоюватися

Популярні відео

Експертка назвала головну небезпеку.

"Але проблема в тому, що чим більше переговорних форматів ми створюємо, тим більше місця для маневрів ми залишаємо Росії. З одного боку, зрозуміло, що Нормандський формат не надто стабільний, особливо в рік німецьких виборів. Але ми вже запропонували цю роль (посередника — ред.) американцям, тепер пропонуємо її Ізраїлю плюс хтось з оточення президента говорив, мовляв, чи не може Ердоган стати посередником. Фактично коли ми просимо всіх бути посередником, це дає можливість росіянам розсіювати увагу між усіма форматами, замість того щоб концентруватися на зобов'язаннях, які вже були покладені", — сказала вона.

Раніше голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук розповів, що в роботі Тристоронньої контактної групи може статися прорив.

Джерело Україна 24 Теги