Ексочільник СБУ назвав головну проблему в обороні: "Могли б стати сильнішими за Німеччину"

"Україні необхідне стратегічне планування, стратегічний контроль, зміна законодавства", - зазначив Смешко

Ексочільник СБУ назвав головну проблему в обороні: "Могли б стати сильнішими за Німеччину"

Ексголова СБУ Ігор Смешко в ефірі програми «Ток-шоу №1» на телеканалі «Україна 24» назвав проблеми в сфері національної безпеки й оборони та розповів, як їх вирішити.

«Стосовно оборонних закупівель. Перше, досі не прийнятий закон, який був проголосований 2015 року, про посилення кримінальної відповідальності за неякісну військову продукцію і порушення у військовій сфері. Його треба прийняти. По-друге, поки воєнна контррозвідка не буде в складі Міноборони, як в усіх країнах світу, не буде опікуватись військово-промисловим комплексом – вони повинні замовляти і контролювати – у нас нічого не буде. Військова контррозвідка в іншому відомстві, вона не відповідає за оборону. Наступне, контроль з боку парламенту. Треба розділити, як в усіх цивілізованих країнах – комітет з оборони та комітет з розвідки, це абсолютно різні речі», - заявив ексочільник СБУ.

Читайте також: "Знакова подія": в "Укроборонпромі" прокоментували новий контракт

Популярні відео

Але найгіршою проблемою він вважає корупцію.

«Подолати корупцію – це три елементи. Перше, законодавство має бути вдосконалене, щоб можна було жорстко карати за корупцію. Друге, кадрова політика в правоохоронних органах. Третє, політична воля, яка дає їм завдання і не завантажує непритаманними їм функціями. Стратегічне планування, стратегічний контроль, зміна законодавства – і ви побачите, що ми можемо стати сильнішими за Німеччину, але не думайте, що всі цього дуже бажають», - зазначив Смешко.

Читайте також: Україна запустила важливу реформу в "оборонці": нові подробиці

Нагадаємо, радник української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович в ефірі «Ток-шоу №1» на телеканалі «Україна 24» назвав чотири умови для того, щоб відбулася агресія Росії проти України.

Джерело Україна 24 Теги