Відповів на провокації: політолог пояснив, навіщо Зеленський запросив Путіна на Донбас

Путін навряд чи відреагує на звернення, але Україна заявила про свою позицію, вважає Петро Олещук

Відповів на провокації: політолог пояснив, навіщо Зеленський запросив Путіна на Донбас

20 квітня президент Володимир Зеленський звернувся до громадян України у відеозверненні. Наприкінці своєї промови він запросив президента Росії Володимира Путіна зустрітися на території Донбасу. Політолог Петро Олещук вважає, що таким чином Зеленський продемонстрував українську позицію, відповівши на російські провокації.

Про це він сказав в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Це значною мірою риторичне звернення, орієнтоване саме на те, щоб певним чином продемонструвати українську позицію, зокрема, в контексті готовності до переговорів, готовності до мирного врегулювання. Зрештою, це пряма відповідь на численні російські провокації, заяви про те, що нібито Україна готує якісь операції, наступ тощо", - сказав політолог.

Читайте також: Ексміністр назвав результати візиту Зеленського до Франції: є позитив

На думку Олещука, Зеленський також продемонстрував, що Україна не хоче бути тільки пасивним спостерігачем.

"З іншого боку, це також демонстрація того, що Україна насправді готова задавати в тому числі й дискурс - не просто бути пасивним спостерігачем або країною, що реагує на чужі пропозиції, але країною, яка може подавати пропозиції й демонструвати свою позицію", - сказав експерт.

Читайте також: "У Путіна є певний задум": Володимир Гройсман про армію РФ на кордоні й ситуацію в Україні

Популярні відео

Олещук сумнівається, що Путін реагуватиме на цю пропозицію українського президента.

"Звичайно, навряд чи хтось у цій ситуації вірить, що Путін якось відреагує на цю пропозицію. Але принаймні ми свою позицію таким чином висловили. Яким чином висловлюватиме свою позицію Росія, словесно або черговою пропагандистською істерією, ескалацією - побачимо. За всі роки Росія не демонструвала готовність до конструктивного діалогу", - сказав Олещук.

Нагадаємо, раніше в програмі "Час Голованова" на каналі "Україна 24" президент Інституту економічного аналізу, ексрадник президента РФ Володимира Путіна Андрій Ілларіонов розповів, чи можливе у майбутньому примирення України та Росії.

Джерело Україна 24 Теги