У ТКГ відбулося екстрене засідання щодо Донбасу: озвучені підсумки і подробиці

Учасники перемовин обговорили загибель в ОРДЛО мирного жителя

У ТКГ відбулося екстрене засідання щодо Донбасу: озвучені підсумки і подробиці

У Тристоронній контактній групі щодо Донбасу відбулося екстрене засідання підгрупи з безпеки у зв'язку з тим, що в ОРДЛО загинув мирний житель.

Подробиці повідомив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш.

"Це було засідання підгрупи з безпеки, тобто військові збиралися. Єдине, що я можу сказати з обережною дипломатичністю, що все-таки конкретних результатів досягнуто не було. І, в принципі, дивно було б їх очікувати, якщо навіть зовнішньополітичні радники "нормандської четвірки" не змогли домовитися щодо конкретних результатів. Але сам факт того, що підгрупа зібралася, тим більше зібралася за формальним приводом, це вбивство на тому боці мирного жителя, можна розцінювати позитивно, оскільки Україна саме і виступає з пропозицією після кожного летального випадку збиратися підгрупі з безпеки і з'ясовувати це питання", - розповів Гармаш.

Читайте також: Путін може напасти на Україну за однієї умови — військовий експерт повідомив деталі

Популярні відео

На запитання, чи змінилася риторика противника на переговорах, член української делегації відповів:

"Якщо ми говоримо про так званих представників ОРДЛО з Росії, то вони дійсно стали трошки нахабніші. Якщо ми говоримо про представників саме Росії, я б не сказав, що вони більш зухвало поводяться, думаю, навіть навпаки - вони відчули більш напружену ситуацію, вона змушує більш конструктивно підходити до вирішення питань. З іншого боку, у мене все більше складається враження, що це була гра м'язами, спрямована не так на реальну військову ескалацію, а на отримання дипломатичних результатів, дзвінок Байдена Путіну. Від України вони хочуть суб'єктивізації ОРДЛО, в чому і виникає затримка ТКГ".

Читайте також: Путін розуміє, що може "дістати на горіхи" — політолог про війну Росії з Україною

Раніше глава Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав три умови для припинення вогню на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги