Путін може напасти на Україну за однієї умови - військовий експерт повідомив деталі

Микола Сунгуровський оцінив чисельність військ РФ в окупованому Криму

Путін може напасти на Україну за однієї умови - військовий експерт повідомив деталі

Росія створила в Криму велике військове угрупування, достатнє для повномасштабної війни проти України. Ймовірність відкритої агресії зросте, якщо президенту РФ Володимиру Путіну не вдасться шантажувати Україну і Захід.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, коментуючи супутникові знімки нового табору військ РФ у Криму.

Читайте також: Солдатів з автоматами не буде: міністр пояснив, як Європа може допомогти Україні

За словами експерта, Росія влаштувала "інформаційно-психологічну операцію" з перекиданням військ, але якщо вона завершиться невдачею для Путіна, "то тоді ймовірність прямої агресії зростає".

"Путін діє за принципом - якщо не досягається одна мета, переходимо до іншого кроку. І тому ці табори не тільки на території Криму. У Воронежі створено такий самий табір приблизно в такі самі терміни. Це говорить про те, що йде дуже сильний тиск як на Україну, так і на її західних партнерів, припускаючи, що вони погодяться, що проти Росії не можна воювати, і що треба дати задній хід, на всі їхні умови. Грубо кажучи, для України це означає капітуляцію, на що ми звичайно не підемо. Йде такий тиск", - сказав він.

Популярні відео

Як зазначив Сунгуровський, "якщо Путін вважатиме це недостатнім, то з дуже великою ймовірністю, якщо не повномасштабна агресія, то дуже сильна ескалація на Донбасі відбудеться".

"У Криму зараз створене достатнє угрупування для... Одні кажуть, для оборони Криму - ми розуміємо, від кого. Але в принципі, перекидання туди авіації, десантно-штурмових підрозділів говорить про те, що створюється наступальне угрупування. Тим більше, що в Чорне море стягується як каспійська флотилія, також три великі десантні кораблі з Балтики перекинуті. Це говорить про підготовку широкомасштабної десантної операції. Сили, які є на сьогодні, достатні для того, щоб здійснити широкомасштабний десант у кількості 8-10 десантних тактичних груп при підтримці артилерії і авіації", - заявив експерт.

Читайте також: Путін розуміє, що може "дістати на горіхи" — політолог про війну Росії з Україною

Раніше колишній президент Грузії, глава виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі в ефірі телеканалу "Україна 24" порівняв дії Росії щодо України з війною в Грузії 2008 року.

Джерело Україна 24 Теги