Російська дипломатія отримала клеймо — ексміністр про міжнародний скандал

Павло Клімкін розповів про зіпсовану репутацію Росії

Російська дипломатія отримала клеймо — ексміністр про міжнародний скандал

Уже низка країн вислали російських дипломатів. Ситуацію прокоментував ексміністр закордонних справ Павло Клімкін в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"100% це безпрецедентно, хоча, як ви пам'ятаєте, під час "холодної війни" Британія вислала понад 100 російських агентів. Але зараз вислання — це вже не щось таке нетривіальне або екстраординарне. 10 зі Штатів, 18 із Чехії, 5 із Польщі — це звучить щодня. Враження від російської дипломатії — це враження від спецслужби, це скупчення агентів різних спецслужб. Російська дипломатія таке клеймо вже отримала", — сказав він.

Читайте також: Ексміністр про скандал з Росією: "Найтупіша провокація"

Популярні відео

Клімкін також висловився про взаємне вислання дипломатів Росії та України.

"Стосовно українського дипломата в Росії — це ніяка, примітивна провокація. Зрозуміло, що там наші дипломати тільки консульські, і вони під ковпаком ФСБ 24 години на добу. Те, що ми вислали у відповідь — є таке дипломатичне правило відповідати адекватно, скільки вислали, стільки вислати у відповідь. Зараз чехи більше висилають, не 18, а 20.

Путін підіймає ставки досить послідовно, і ми повинні бути готові до будь-якого сценарію. Ми прекрасно Путіна знаємо, і що він шукатиме будь-який привід. Але ця дипломатична історія не призведе до підняття ставок. Це скоріше розраховано на внутрішнього споживача. Це пропагандистська істерія, яка триватиме", — сказав він.

Читайте також: Вислання російського дипломата: в МЗС назвали прізвище

Нагадаємо, ФСБ РФ звинуватила українського консула Олександра Сосонюка в отриманні закритої інформації з баз федеральних правоохоронних органів. Українського консула затримали на кілька годин, а потім відпустили, пізніше повідомили про вислання. У відповідь Україна оголосила про вислання старшого дипломата посольства Росії в Києві.

Джерело Україна 24 Теги