Термінове засідання щодо Донбасу перенесли — Арестович озвучив причину

Олексій Арестович розповів про різні вимоги російської та української сторони

Термінове засідання щодо Донбасу перенесли — Арестович озвучив причину

У Тристоронній контактній групі перенесли термінові переговори щодо Донбасу. Подробиці розповів радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Сьогодні має бути засідання політичних радників в нормандському форматі. А оскільки нормандський формат старший, ніж мінський, то розумно і логічно, що радники про щось домовляться, тим більше що домовлятися є про що, а потім із затвердженням нових позицій або будь-яких нових домовленостей буде проведено засідання групи з безпеки в ТКГ, а не навпаки. Підгрупа з безпеки повинна затверджувати те, про що домовляться радники, а не радники — те, що затвердить підгрупа", — сказав він.

Популярні відео

Арестович відповів, чи є які-небудь перешкоди для проведення засідання ТКГ.

"Технічних перешкод немає, є принципові, світоглядні перепони. Ми вважаємо, що на цьому засіданні йтиметься про необхідність удосконалення механізму контролю режиму припинення вогню. Постійно відбуваються порушення, і обидві сторони погодилися, що потрібно вдосконалити контроль. Наша позиція, що роль ОБСЄ повинна бути такою, якою вона прописана відповідно до мандату. Російська окупаційна влада не дає ОБСЄ можливості повністю контролювати те, що відбувається на лінії розмежування. на нашому боці працює 12 патрулів, а на російському - один, вони просто не пускають.

Російська сторона наполягає на іншому. Вони хочуть, щоб ми визнали так звані "ЛНР" і "ДНР", і відродити спільні інспекції, патрулювання. Звичайно, ми на це не йдемо. Ми готові до певних компромісів, але не ціною визнання "ДНР" і "ЛНР", — сказав він.

Арестович додав, що про що домовляться радники, буде відомо не раніше 18:00. Тільки тоді стане зрозуміло, коли відбудеться засідання ТКГ.

Раніше член української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш розповів, звідки можна чекати провокації на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги