Вислання російського дипломата: в МЗС назвали прізвище

Євген Єнін розповів, навіщо Росія влаштувала провокацію з дипломатом

Вислання російського дипломата: в МЗС назвали прізвище

МЗС України вимагає від старшого дипломата посольства Росії в Києві покинути територію України впродовж 72 годин, починаючи з 19 квітня. Це сталося у відповідь на дії Росії, яка затримала і декілька годин утримувала консула України Олександра Сосонюка, після чого рекомендувала йому виїхати з країни. Про подробиці та реакцію Росії розповів заступник голови МЗС Євгеній Єнін у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Ті дані, які, за твердженнями російської сторони, нібито шукав наш консул, є у відкритому доступі, і за вельми скромну плату можна отримати всю персональну інформацію стосовно будь-якого громадянина РФ. Ми бачимо, що чеська сторона вчора прийняла рішення про висилку 18 російських дипломатів. Я веду до мотивації російської сторони. Очевидно, всі ці ситуації з висилкою російських дипломатів як зі США, так і з Чехії, а упереджувальну інформацію росіяни мали, якось треба пояснити власному суспільству. З тим, щоб додати ще про образ ворога з боку України, вийшли на відповідні провокації. Оскільки всі події, які передували цьому абсолютно незаконному затриманню і все після. Те відео, яке ми побачили, абсолютно не є переконливим", — сказав він. 

Читайте також: Затримання українського консула в Росії: ексміністр спрогнозував наслідки

Популярні відео

Єнін розповів, кого саме висилає Україна.

"За наявною у нас інформацією відповідна людина зателефонувала нашому консулу і попросила про особисту зустріч за кавою. Після цього почала діставати з сумки якісь незрозумілі диски. Після цього наш консул лише встиг сказати: припиніть цю провокацію. І тут же був затриманий. Ми вчинили досить симетрично в цій ситуації (висилаємо старшого дипломата російського посольства – ред.), у такий спосіб ми додатково зможемо перевірити мобілізаційну готовність російських дипломатів тут.

Старший дипломат – це один з радників посольства Росії в Києві, його прізвище Черніков. Відповідна нота буде направлена російському посольству завтра зранку. До того ж, ми вже почули певний шантаж з російського боку. Нам закидають, що якщо ми будемо наголошувати на оголошенні персоною нон-грата саме співробітника посольства, а не одного з консульств, то вони будуть змушені оголосити персоною нон-грата співробітника нашого посольства в Москві. Цивілізованому світу треба звикати до того, що російська дипломатіє є ніякою не дипломатією, а продовженням діяльності спецслужб у гібридній війні, і ми все чудово бачимо на прикладах", — сказав він.

Читайте також: Потрібно діяти на випередження — американський дипломат про санкції проти Росії

Нагадаємо, ФСБ РФ звинувачує Олександра Сосонюка в отриманні закритої інформації з баз федеральних правоохоронних органів. Кремлівські силовики вважають, що діяльність Сосонюка мала ворожий характер. Українського консула затримали на кілька годин, а потім відпустили.

Джерело Україна 24 Теги