Затримання українського консула в Росії: ексміністр спрогнозував наслідки

Українського консула Олександра Сосонюка ФСБ звинувачує в шпигунстві

Затримання українського консула в Росії: ексміністр спрогнозував наслідки

Затримання в Санкт-Петербурзі українського консула Олександра Сосонюка підвищить градус протистояння між Україною та Росією, самого дипломата можуть вислати з РФ.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" ексміністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

"Я не думаю, що це можна зараховувати до проявів агресії, а от ворожнечі - так. У цьому випадку це однозначно подія, яка підвищує градус напруженості, це можна сприймати як один з кроків, які ускладнюють ситуацію у відносинах Росії та України", - зазначив Грищенко.

Читайте також: Ситуація, як 2014 року – ексглава СБУ про війська Росії біля кордонів України

Популярні відео

На запитання, чи можна очікувати висилки українського консула, ексміністр відповів:

"Звичайно, це стандартна практика в таких ситуаціях. Спочатку затримання, після цього оголошення якихось звинувачень, після цього визначення терміну, за який дипломат має залишити країну. У відносинах України з Росією це надзвичайно рідкісне явище. Зазвичай про таке публічно не оголошується, а людина виїжджає тихо. У цьому випадку публічність використовується для того, щоб підняти градус протистояння".

Читайте також: Байден взяв на озброєння підхід Путіна – ексміністр про санкції проти Росії

Нагадаємо, українського консула Олександра Сосонюка затримали на декілька годин, а тоді відпустили. За даними російських ЗМІ, ФСБ звинувачує його у шпигунстві, а саме - у здобутті закритої інформації з баз федеральних правоохоронних органів. У МЗС України пообіцяли, що нададуть симетричну відповідь на дії Росії.

Джерело Україна 24 Теги