Чиновники складатимуть українську мову - академік озвучив подробиці

Президент Національної академії педагогічних наук розповів, що шкільного рівня буде досить

Чиновники складатимуть українську мову - академік озвучив подробиці

14 квітня Кабінет міністрів затвердив Порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Таким чином, чиновники, які претендують на державну службу, зобов'язані будуть складати такий іспит. Президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремінь в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів, що являють собою такі заходи.

"Перш за все зазначу, що ми живемо 30 років у незалежній Україні, і кому-кому, а чиновникам вже пора всім знати українську мову. Положення, яке затверджене, орієнтоване саме на здачу мови чиновниками, які збираються претендувати на посади в держслужбі, в поліції, СБУ тощо", - сказав академік.

Читайте також: Україні потрібна російська мова - експерт пояснив гучну заяву Авакова

Популярні відео

За словами Креміня, рівня вивчення української мови в школі або виші достатньо, і перевірятимуть не знання правил, а можливість висловлюватися.

"Якщо людина в школі вивчала не менше 500 годин українську мову, то цього достатньо, щоб стверджувати, що людина знає українську мову. Те саме йдеться і про навчання у вищій школі, там теж за певною кількістю годин. На відміну від ЗНО та інших іспитів, йдеться не про знання граматики тощо, йдеться про спілкування, чи може людина спілкуватися українською мовою. Тобто перевірятиметься не знання про мову, а можливість використовувати ці знання", - сказав Кремінь.

Читайте також: "Кремлівська тактика": експерт про скандальне рішення суду щодо української мови

Також академік виступив проти того, щоб іноземці займали керівні пости.

"Думаю, що на іноземців теж має поширюватися така вимога закону. Взагалі іноземець-чиновник такого високого рангу, як у нас було, - я це не вітаю. У нас багато талановитих людей. Іноземці можуть бути консультантами, десь у тіні міністра, наприклад", - сказав Кремінь.

Раніше мовний омбудсмен Тарас Кремінь в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як українська сфера обслуговування сприйняла норму про обов'язкове обслуговування державною мовою.

Джерело Україна 24 Теги