Кравчук розповів, чи відновить Україна ядерний статуc

За словами першого президента України, є чіткі визначення зовнішньополітичного курсу

Кравчук розповів, чи відновить Україна ядерний статуc

Перший президент України, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів про головні зовнішньополітичні пріоритети України.

За його словами, мова про відновлення ядерного статусу не йде.

"Зараз є чіткі визначення зовнішньополітичного курсу України, там немає позиції про відновлення ядерного статусу", - сказав Кравчук.

Читайте також: Історія російської авіації закінчиться: Арестович про можливості української ППО

Популярні відео

Водночас, за словами першого президента, для України є інші дуже важливі позиції - єдність світового співтовариства в підтримці в боротьбі з Росією.

"Є інші позиції, які сьогодні дуже важливі для України, а саме єдність Європи щодо України. Наприклад, на саміті "НАТО - Україна" 30 країн, які є членами НАТО, були єдині в оцінці ситуації та підтримки України, міністри країн "Сімки" були єдині, як і чітко висловили свою позицію США в останній розмові пана Байдена з паном Путіним. Штати будуть підтримувати Україну, і відзначили, що Росія повинна припинити провокації і прибрати свої війська, деокупувати наші території. Думаю, такої чіткої і зрозумілої позиції, яка сьогодні є у Заходу, у всій історії незалежної України ще не було. І це хороший знак для нас", - сказав Кравчук.

Читайте також: Притягти Росію до відповіді нереально - експерт про катастрофу, яка розв'язала руки Путіну

За його словами, вплинути на Росію можуть виключно Сполучені Штати.

"Чекати, що якась європейська країна може стати посередником і допомогти Україні налагодити відносини з Росією - це нереально. Є єдина країна, яку послухає Росія, не тому що вона така добренька, а тому, що злякається, - США", - сказав політик.

Кравчук в черговий раз зазначив, що українцям треба бути готовими до всього, а Росія завжди була ворогом України.

"Ми з вами повинні бути до всього готові, перше - зміцнювати свої війська, друге - кожна людина в Україні має бути готова до захисту своєї землі, і коли ворог відчує, що ми єдині, народ встане стіною - переконаний, що перш, ніж думати про агресію, вони зупиняться, це не буде прогулянка по Невському проспекту. Росія була і залишається ворогом України, і не ми ввели туди війська, а вона в Україну, не ми, а вона анексувала Крим і відтяпала нашу землю", - сказав перший президент.

Нагадаємо, раніше Леонід Кравчук в ефірі програми "Шоу №1" на телеканалі "Україна 24" прокоментував свою резонансну обіцянку стріляти в російських окупантів в разі нападу РФ.

Джерело Україна 24 Теги