Переговори щодо Донбасу: Арестович розповів про важливу ініціативу України

ОБСЄ потрібно надати більше повноважень, вважає радник української делегації в ТКГ

Переговори щодо Донбасу: Арестович розповів про важливу ініціативу України

Україна на переговорах Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу запропонувала надати місії ОБСЄ більше повноважень, щоб спостерігачі мали більше доступу на територію ОРДЛО.

Про це розповів в ефірі програми "Шоу №1" на телеканалі "Україна 24" радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович.

"Немає ніякого перемир'я, це фігура мови, є режим припинення вогню. Де-юре він зберігається, хоч щодня поранені або вбиті, майже щодня. Сторони, зокрема і російська, неодноразово декларували дотримання режиму, і зараз ми говоримо про необхідність вдосконалення механізму його контролю. Сьогодні була наша пропозиція, що потрібно більше повноважень надати ОБСЄ, перш за все до точок на нашій окупованій території", - сказав він.

Читайте також: Филарет обратился к россиянам: Хотите мира - покиньте Донбасс

Популярні відео

За словами Арестовича, на підконтрольній Україні території знаходиться 13 патрулів ОБСЄ, а на непідконтрольній тільки 1.

"ОБСЄ згодна, як не дивно. Питання пішло в підгрупу з безпеки. Україна ініціювала додаткове позачергове засідання підгрупи, яке буде найближчим часом, і там будемо домовлятися про додатковий механізм контролю", - повідомив радник української делегації.

Читайте також: Філарет звернувся до росіян: Хочете миру – залишайте Донбас

Арестович навів у приклад кейс з дитиною, яку начебто вбив український безпілотник:

"Коли ОБСЄ, нарешті, туди допустили, на третю добу, все було зачищено, не було жодних слідів, за якими можна було встановити, який вибуховий пристрій, звідки влучило. СК Росії заводить відповідну справу, а хтось робить так, щоб не було реального предмету розслідування".

Раніше журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав єдиний шлях повернення окупованих територій України.

Джерело Україна 24 Теги