"Слуга народу" про декларації чиновників: чекаємо десятки кримінальних справ з покараннями

Багато чиновників задекларували значні суми в біткоїнах

"Слуга народу" про декларації чиновників: чекаємо десятки кримінальних справ з покараннями

Українські чиновники задекларували біткоїни на 75 млрд гривень, в недалекому майбутньому це може обернутися для них десятками кримінальних справ.

Про це заявив в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія.

"У нас є прекрасний орган, НАПК, який дуже "жучить" усіх депутатів. Це орган, якого бояться чиновники. Ситуації доходили до абсурду, коли під час декларування готівкових коштів вимагали письмово номери купюр. Зараз набагато правильніше поговорити про дивну тенденцію, скільки українські політики задекларували біткоїнів - 75 млрд гривень, за курсом якщо взяти. Я впевнений, що ті люди, які це зробили, просто не розуміють, в яку "халепу" вони влетіли", - сказав "слуга народу".

Читайте також: Арахамія пояснив, коли вакцини від коронавірусу з'являться у вільному продажу

Популярні відео

Арахамія спрогнозував, що "протягом року-півтора можна очікувати десятки кримінальних справ з покараннями, оскільки їм не вдасться довести..."

"Там же два варіанти: або у людини дійсно ці біткоїни були, і вона змушена буде довести... біткоїни - це дуже прозора валюта, її видно всьому світу, його з вулиці видно. Спочатку треба довести, що гаманець мій", - сказав він.

Читайте також: Побачимо багато цікавого - глава НАЗК розповів про декларування доходів-2021

Нардеп також зізнався, що колись і в нього були біткоїни:

"Зараз немає, я 400 втратив при зовсім старому курсі. В той час система безпеки біткоїнів - одне слово, яке потрібно було знати, я на диску стер розділ, де було це слово. Зараз це страшна сума, я навіть не хочу про це думати, тому що виглядаю дуже нерозумно".

Нагадаємо, в деклараціях про доходи за 2020 рік 652 чиновники задекларували 46 351 біткоїн на 75 млрд грн, серед них є і народні депутати.

Депутатка Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" запідозрила їх у шахрайстві.

Джерело Україна 24 Теги