Загроза нападу Росії: експрем’єр наголошує на скликанні Радбезу ООН та ОБСЄ

"Україна повинна повернутися на світові радари у зв'язку з реальною небезпекою з боку Росії", - зазначив Яценюк

Загроза нападу Росії: експрем’єр наголошує на скликанні Радбезу ООН та ОБСЄ

Експрем'єр-міністр Арсеній Яценюк в ефірі програми «Час Голованова» на телеканалі «Україна 24» заявив, як має діяти Україна на міжнародному рівні для боротьби з військовою загрозою від Росії.

«Зеленський в останній час повністю змінив свою риторику. Україна зараз в силу російської агресії, в силу розуміння того, що Росія не відступить від українських кордонів… розпочався час боротьби за незалежність України, час, коли президент України зобов’язаний взяти на себе всю повноту відповідальності за майбутнє України. Я здивований, чому парламент, який (13 квітня – ред.) мав два позачергові засідання розглядав дуже важливі питання… але мені здається парламент на вимогу президента мав бути скликаний на позачергове засідання, глава держави мав звернутися до Ради, до нації з посланням про те, що президент України робитиме задля того, що б Україна втримала суверенітет. Щодо міжнародної діяльності Україна використовує правильний стандартний пакет – звернення за підтримкою до наших західних партнерів. Комісія Україна-НАТО, зустріч із держсекретарем США Блінкеном – правильне рішення, заяви «Великої сімки» – правильне рішення», - заявив політик.

Читайте також: Напад Росії на Україну: ексрадник Путіна назвав дату

За його словами, зараз ще треба ініціювати скликання Радбезу ООН, скликання позачергового засідання ОБСЄ.

«Є розуміння того, що Україна повинна повернутися на світові радари через реальну небезпеку з боку Росії і необхідність допомагати Україні. Членство в НАТО сьогодні ввечері не буде, і завтра вранці також. Та дуже добре, що президент розуміє, що в Конституції записано необхідність членства України в НАТО. Це пряма конституційна норма. Але не треба запитувати Байдена, чому ми не члени НАТО. Треба запитувати міністра оборони, прем’єр-міністра, весь державний апарат і всю державну владу, чому реформа щодо наближення України до НАТО не йде тими темпами, щоб Україна швидко стала членом Альянсу», - зазначив експрем’єр.

Популярні відео

«Також хочу окремо зазначити, що вони правильно зробили, що підтримали позицію, виголошену ще минулим складом парламенту, про надання Україні плану дій щодо членства в НАТО. Зараз я бачу, що українська дипломатія повинна бути більш сконцентрована ще на тому, щоб піднімати ЄС. Україні не треба приймати пропозицію примирення з Росією, щоб не було такого примирення, як перед Другою світовою війною. Нам потрібні конкретні пакети допомоги: зброя, санкції, тренування, тиск на Росію, спільна міжнародна підтримка. Зараз для України важливо всім у країні об’єднатися, тому що є реальна загроза», - додав Яценюк.  

Читайте також: Дуже небезпечна гра: російський політик високо оцінив шанси війни проти України

В ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" президент Інституту економічного аналізу, ексрадник Путіна Андрій Ілларіонов заявив, що президент США Джо Байден пішов назустріч президенту Росії Володимиру Путіну, запропонувавши йому переговори. Позиція США дає Кремлю "зелене світло" для агресії проти України.