В ОРДЛО запропонували Україні три варіанти - Гармаш про переговори щодо Донбасу

Україна не сідатиме за стіл переговорів зі скандальною представницею ОРДЛО

В ОРДЛО запропонували Україні три варіанти - Гармаш про переговори щодо Донбасу

У Тристоронній контактній групі щодо Донбасу представники ОРДЛО вимагають участі в переговорах Майї Пирогової, засудженої в Україні за тероризм. Українській стороні запропонували три варіанти дій, які були відкинуті.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" член української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш.

"Сьогодні працювали всі підгрупи, дві наразі ще працюють. З ранку було засідання робочої групи з політичних питань, воно проходило в неформальній формі, неофіційно йшли консультації представників ОБСЄ з представниками ОРДЛО, потім Росії, потім України. Сторони шукали можливість проведення переговорів з урахуванням того, що Україна заявила, що не сідатиме за стіл переговорів з Майєю Пироговою, засудженою за тероризм в Україні", - повідомив Гармаш.

Читайте також: Путін відступає не просто так - експерт пояснив заяву Кремля щодо війни з Україною

Популярні відео

За його словами, сторона ОРДЛО наполягає на її участі, і як вихід вони запропонували три варіанти:

"Перший - це ігнорувати кримінальні справи стосовно учасників переговорів. Другий - вони згодні забрати Пирогову зі своєї так званої делегації, але в обмін вони хочуть, щоб ми забрали Дениса Казанського - після 11 місяців у ТКГ вони раптом дізналися, що у них проти нього відкрито кримінальну справу. Вони прирівняли його до Пирогової. За їхнім "законодавством" йому інкримінується стаття, якою передбачена смертна кара і конфіскація майна. На питання представника України, яка держава засудила Казанського, представники ОРДЛО не змогли відповісти. І третій варіант - це просто проводити засідання без експертів і радників, тобто без нас і їх так званих експертів".

Гармаш зазначив, що українська делегація "відкинула всі варіанти, оскільки вони не є для нас прийнятними, ми не можемо легітимізувати їх в жодній формі".

Читайте також: Генерал СБУ назвав смертельну загрозу для жителів Донбасу

Раніше член української делегації в ТКГ щодо Донбасу Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про військові приготування в ОРДЛО.

Джерело Україна 24 Теги