Україна йде до подальшої кризи — експерт про скандал з КСУ

Політичний експерт розповів про конкуренцію між державними органами

Україна йде до подальшої кризи — експерт про скандал з КСУ

В Україні існує конкуренція державних органів — про це заявив політичний експерт Геннадій Дубов у програмі "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24". Він прокоментував ситуацію з главою КСУ Олександром Тупицьким, указ про призначення якого скасував президент Володимир Зеленський і якого державна охорона не пустила в будівлю суду.

"Немає чітких механізмів виходу з цієї ситуації. Можливо, коли Верховний суд прийме певне рішення, позов вже є і Касмініна (суддя КСУ, призначення якого на посаду також скасовано указом президента — ред.), і Тупицького, і провадження — якраз днями буде відповідне перше підготовче засідання в Касаційному адміністративному суді в складі Верховного суду. За фактом у нас конкуренція між державними органами України. Управління держохорони, яке підпорядковується президенту, фактично виступає арбітром і саме на свій розсуд вирішує - є хтось суддею чи ні, хоча ми бачимо, що існують різні точки зору", — сказав він.

Читайте також: Екссуддя КСУ про гучний указ Зеленського: Окупація Криму стає "законною"

Популярні відео

На думку експерта, це може призвести до подальшої кризи.

"Загалом конкуренція - двигун прогресу. Але якщо ми подивимося на західні країни, то там ми бачимо конкуренцію бізнесу, в Україні, на жаль, це державні органи. Хотілося б, щоб і в Україні конкурували лідери бізнесу, а не президент з Конституційним судом. Ми рухаємося до подальшої кризи, і це може стати початком руйнування державних інститутів. Хотілося б, щоб пан Тупицький подивився на ситуацію і визнав, що не є суддею і склав повноваження. Ми б змогли сформувати новий склад КСУ", — сказав він.

Раніше представник президента Володимира Зеленського в Конституційному суді України Федір Веніславський розповів про наслідки указів президента.

Джерело Україна 24 Теги