Екссуддя КСУ про гучний указ Зеленського: Окупація Криму стає "законною"

Віктор Шишкін пояснив наслідки звільнення двох суддів КСУ

Екссуддя КСУ про гучний указ Зеленського: Окупація Криму стає "законною"

Президент Володимир Зеленський, скасувавши укази про призначення суддями Конституційного суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна, поставив під питання всі рішення КСУ за останні роки, зокрема щодо анексії Криму.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" заявив екссуддя КСУ Віктор Шишкін, коментуючи відповідне рішення президента.

Читайте також: Продовження скандалу в КСУ: у Зеленського жорстко відповіли звільненим суддям

Як пояснив Шишкін, якщо указом президента скасовується правосуб'єктність Тупицького і Касмініна з 2013 року, таким чином, втрачають чинність і стають нікчемними всі рішення, де стоять їхні підписи.

"А це в першу чергу рішення щодо Криму. Це катастрофічно для України в цілому, зокрема у зовнішньополітичній діяльності й дипломатичному корпусі… Всі їхні рішення, особливо щодо Криму, стають такими, що їх немає. А якщо їх немає, то проголошення незалежності Верховною радою Автономної Республіки Крим стає законним. І тоді стає законною окупація Криму військами Росії. Ви ж почитайте ту постанову, яку ми скасували. Вони голосували за те, щоб визнати незалежність Криму і Севастополя з майбутнім проханням вступити до Російської Федерації", - наголосив екссуддя КСУ.

Популярні відео

Читайте також: Троє суддів КСУ опинилися в центрі скандалу через житло у Конча-Заспі: подробиці

Нагадаємо, 27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького й Олександра Касмініна суддями КСУ.

Раніше він підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду. Тупицького підозрюють у посадових злочинах за двома статтями - підкуп свідка і введення суду в оману.

Джерело Україна 24 Теги