Останнє слово не за КСУ — "слуга народу" про скандал із суддею Тупицьким

Ольга Совгиря розповіла, хто повинен поставити крапку в історії з Конституційним судом

Останнє слово не за КСУ — "слуга народу" про скандал із суддею Тупицьким

Указ президента Зеленського про звільнення глави КСУ Олександра Тупицького оскаржили в Конституційному суді. Відповідне подання направили нардепи з "Батьківщини" і "Європейської солідарності". Ситуацію прокоментувала народна депутатка від "Слуги народу" Ольга Совгиря в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Депутати оскаржують укази президента. Суддю Тупицького вони не захищають, у поданні ясно про це сказано, що у депутатів є серйозні зауваження до діяльності голови КСУ, але на їхню думку, юридично є питання і до указу президента.

Конституційні кризи, які бувають і в інших країнах, виникають саме тому, що немає однозначних юридичних відповідей на певні запитання. Тому іноді доводиться використовувати такі інструменти, як політична доцільність", — сказала вона.

Читайте також: Є супернебезпека для України – екссуддя КСУ про гучний указ Зеленського

Популярні відео

Совгиря розповіла, яких подальших дій варто очікувати від учасників ситуації.

"Я сподіваюся, що це питання все-таки вирішить Верховний суд. КСУ, на мою думку, не повинен відкривати провадження щодо конституційності указів президента, тому що частина з них взагалі вичерпала свою дію (зокрема, укази про відсторонення Тупицького з посади). Щодо скасування інших указів, там є індивідуальна дія, а КСУ неодноразово висловлював позицію, що акти індивідуальної дії не підлягають перевірці на предмет конституційності. Хоча КСУ трохи плутається в позиціях. Так що останнє слово має сказати Верховний суд", — сказала вона.

Раніше представник президента Володимира Зеленського в КСУ, народний депутат від "Слуги народу" Федір Веніславський розповів, що Тупицький може бути примусово доставлений до суду для обрання йому запобіжного заходу.

Джерело Україна 24 Теги