Хочу заспокоїти українців - військовий експерт оцінив шанси нападу Росії

Дмитро Снєгирьов назвав причину передислокації збройних сил РФ

Хочу заспокоїти українців - військовий експерт оцінив шанси нападу Росії

Переміщення військ Росії біля кордонів України не свідчать про підготовку масштабного наступу.

Таку думку висловив в ефірі програми "Україна Завтра" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

За його словами, шанси на напад Росії оцінюються як "мінімальні".

"Зараз не відбувається передислокація збройних сил Росії, яка б свідчила про безпосереднє формування так званих ударних угруповань. Згідно з військовою стратегією, контингент вторгнення, тобто сторона, що наступає, повинна вдвічі перевищувати сторону, яка перебуває в стані активної оборони. Відповідно, якщо, за даними американської розвідки, зараз на кордоні зосереджено 4 тис. російських військових, а це лише 5 батальйонів тактичних груп, а не 25, про які повідомляло Головне управління розвідки Міноборони, то це жодним чином не свідчить про підготовку широкомасштабного наступу на територію України", - сказав він.

Читайте також: Україні протистоїть мавпа з гранатою — Ляшко про Росію

Популярні відео

Військовий експерт також навів дані розвідки про чисельність збройних формувань в ОРДЛО:

"Станом на 30 листопада 2020 року в лавах незаконних збройних формувань так званих Першого і Другого армійських корпусів налічувалося 35,5 тис. учасників, з урахуванням військових Росії. Але станом на 30 березня 2021 року їхня чисельність становила 28 тис. осіб, про яке накопичення сил може йтися?"

Читайте також: Путіну легко не буде - політолог про можливий напад Росії на Україну

Як зазначив Снєгирьов, "буквально сьогодні Головне управління розвідки повідомило, що йдеться про доукомплектування підрозділів Південного військового округу РФ".

"Я б хотів заспокоїти народ України з приводу можливого широкомасштабного наступу з боку Росії. Те, що відбувається, інформаційні вкидання - це елемент інформаційно-психологічної операції з метою посіяти паніку в українському суспільстві", - пояснив експерт.

Нагадаємо, заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив, що в разі відновлення масштабних військових дій на Донбасі Росія "буде захищати" громадян з паспортами РФ.

Джерело Україна 24 Теги