Україна подала 19 звернень з приводу злочинів Росії — прокурорка розповіла деталі

Прокурорка пояснила, як надалі діятиме Міжнародний кримінальний суд

Україна подала 19 звернень з приводу злочинів Росії — прокурорка розповіла деталі

Офіс генпрокурора передав вже 19 звернень щодо Донбасу та Криму до Міжнародного кримінального суду. Подробиці розповіла прокурорка департаменту злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, Аліна Павлюк у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Це вже 19-е звернення з приводу подій на Донбасі та в Криму. Те, що буде далі, за процедурою... У грудні минулого року чинна прокурорка МКС оголосила про те, що ситуація в Україні відповідає критеріям, які дозволяють відкрити повноцінне розслідування. Тепер згідно з процедурою прокурор МКС повинен звернутися до судової палати, і з позитивним рішенням переходити до безпосереднього розслідування ситуації, відбору кейсів, які передаватимуться на розслідування, та ідентифікації людей, яким будуть пред'являтися підозри", — розповіла вона.

Читайте також: Україні протистоїть мавпа з гранатою — Ляшко про Росію

Популярні відео

Павлюк відповіла на запитання про результативність попередніх 18 звернень до МКС.

"Загалом завдання таких звернень - це інформування, збір і аналіз того, що у нас є, докази, які зібрали Офіс генпрокурора і правоохоронні органи в рамках кримінальних проваджень, і привернення уваги МКС до окремих категорій злочинів. МКС не зможе охопити всі злочини, які скоювалися на Донбасі, тому наше завдання — привернути їхню увагу до найбільш значних і жорстоких ситуацій", — сказала вона.

Раніше юрист-міжнародник Борис Бабін прокоментував заяву заступника глави адміністрації президента РФ Дмитра Козака про "захист російських громадян на Донбасі".

Джерело Україна 24 Теги