Референдум в Україні: політолог озвучив три головні питання

Експерт запропонував об'єднати три питання в єдиний референдум

Референдум в Україні: політолог озвучив три головні питання

На всеукраїнський референдум в Україні потрібно винести три питання, без вирішення яких країна не зможе нормально розвиватися – щодо війни, землі й державного устрою.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" політолог Валерій Клочок, коментуючи закон "Про всеукраїнський референдум", який підписав президент Володимир Зеленський.

Коментуючи, якими мають бути першочергові питання для всеукраїнських референдумів, політолог зазначив:

"Я думаю, що навіть президент не зможе відповісти на це запитання. Але я спробую. Звісно, що першим питанням має бути саме те, як ми повинні припиняти війну. Тут треба досягти консенсусу, оскільки це найболючіша проблема сьогодні. Єдиного механізму нема".

Читайте також: Закон про референдум: у Раді назвали чотири небезпечні моменти

Другим питанням для референдуму, за словами експерта, має бути питання землі.

"Спекуляцій у частині землі дуже багато. Без всенародного консенсусу досягти тут єдиної мети не можна буде", - пояснив він.

Популярні відео

Як зазначив Клочок, третє питання має стосуватися подальшої моделі державного устрою України:

"Україна в теперішній моделі однопалатного парламенту і в умовах кульгавої децентралізації існувати далі ефективно не зможе... Потребує як мінімум двопалатного парламенту. Допоки в нас не буде представництва регіонів на найвищому законодавчому рівні, ми постійно матимемо баталії стосовно того, хто, як і коли має вводити локдаун, хто має за що відповідати. Оскільки не поділені зони відповідальності, у нас, відповідно, немає і покарання за неналежне виконання обов'язків чи за ухиляння від виконання цих обов'язків".

Читайте також: Референдум щодо Криму і Донбасу: резонансній ідеї Кравчука дали пояснення

Політолог зазначив, що ці три питання можна об'єднати в єдиний референдум.

"Якщо людям провести дуже серйозну роз'яснювальну роботу, то такі три питання я б виносив першочергово. В інший спосіб Україна ефективно розвиватися не зможе", - вважає Клочок.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон "Про всеукраїнський референдум", який Верховна Рада ухвалила у січні.

Раніше перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" запропонував винести на референдум питання Криму і Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги