Генпрокурорка назвала пріоритет роботи прокуратури на 2021 рік

В Офісі генерального прокурора впроваджуються нові програми протидії домашньому насильству

Генпрокурорка назвала пріоритет роботи прокуратури на 2021 рік

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у своєму відеозверненні оголосила протидію домашньому насиллю пріоритетом роботи прокуратури на наступний рік.

"Насильству немає виправдання, домашньому й поготів. Це не сімейна справа, не спосіб виховання, не специфічний вияв любові. Це злочин, про нього треба заявляти, бо може бути запізно. Статистика вражає – кожна третя родина в Україні стикається з насильством. Від 1 до 3 мільйонів дітей щороку стають його свідками чи жертвами. 

Ситуація загострилась у зв’язку з карантином, коли кривдники та жертви вимушено опинились у закритому просторі. За минулий рік кількість звернень з приводу насильства зросла більш ніж наполовину. З них 86% надійшли від жінок, 12% від чоловіків і 2% – від дітей", — заявила вона.

Читайте також: Венедіктова назвала головні проблеми з захистом довкілля в Україні

Венедиктова нагадала, що торік був ухвалений указ президента України про невідкладні заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства. Одним із інструментів його реалізації є урядова державна соціальна програма.

"До важливих кроків, безумовно, можна віднести приєднання за ініціативи першої леді Олени Зеленської у вересні 2020 року України до заснованого країнами Великої Сімки Партнерства Біарріц щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Втіленням зобов’язань, які взяла на себе Україна, став запуск торік урядової гарячої лінії з протидії домашньому насильству – 1547. Запам’ятайте цей номер і перекажіть тим, хто потребує захисту – це дуже важливо.

Крім того, минулого року створено дев’ять шелтерів – це притулки для постраждалих від домашнього насильства. На цей рік передбачено 275 млн грн для розширення мережі служб підтримки постраждалих. За ці кошти утримуватимуть наявні притулки та денні центри, створюватимуть нові та збільшать кількість мобільних бригад соціально-психологічної допомоги", — сказала Венедіктова.

Читайте також: Рік на посаді генпрокурора: Венедиктова підбила підсумки

За словами генпрокурорки, впродовж минулого 2020 року в ЄРДР загалом зареєстровано близько 3 тисяч таких правопорушень, майже 2000 з них направлені до суду з обвинувальними актами. Торік вчинені злочини, пов’язані з насильством в сім’ї, щодо 199 дітей. Тільки за січень-березень цього року зареєстровано понад 1000 таких кримінальних правопорушень, до суду вже передані понад 650. Загалом за минулий рік за ст. 126-1 Кримінального кодексу України засуджено 778 осіб.

"Ми плануємо впроваджувати спеціалізацію прокурорів у кримінальних провадження цієї категорії. Для цього розробляємо стандарти роботи з орієнтацією на кращі практики застосування закону та проведемо необхідне навчання. Також ми розпочали тіснішу взаємодію прокурорів з громадськими організаціями, які опікуються питаннями протидії ґендерно-зумовленому і домашньому насильству", — розповіла генпрокурорка.

Вона закликала при найменших проявах насильства відразу звертатися  до поліції, до соціальних служб і громадських організацій, до центрів безоплатної правової допомоги. Також Венедіктова наголосила, що кримінальна відповідальність за домашнє насильство діє трохи більше двох років та наближає Україну до ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, або Стамбульської конвенції.

Джерело Україна 24 Теги