Біткоїни депутатів схожі на шахрайство - "слуга народу" відреагувала на декларації

Євгенія Кравчук зазначила, що НАЗК має ретельно перевірити інформацію

Біткоїни депутатів схожі на шахрайство - "слуга народу" відреагувала на декларації

У деклараціях про доходи за 2020 рік 652 чиновники задекларували 46 351 біткоїн на 75 млрд грн, серед них є і народні депутати. Депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" прокоментувала цю ситуацію.

"Пан Мішалов з Дніпропетровської області (депутат Дніпропетровської міськради - ред.) задекларував таку кількість біткоїнів, яка дорівнює двом траншам МВФ. У НАЗК вже є план, як це перевірити. Це насправді шахрайство. Всі ми розуміємо, що лише у невеликої частини є кількість, яка відповідає реальності", - сказала Кравчук.

Читайте також: Багато політики та хаосу — експерт про свіже рішення Ради щодо декларацій

Популярні відео

На думку "слуги народу", таким чином чиновники можуть згодом легалізувати готівку.

"Це можливість потім, умовно кажучи, сказати: я продав біткоїни, ось моя готівка. Це можливість легалізації готівки. НАЗК має перевірити наявність цих біткоїнів, чи не збрехала людина", - сказала Кравчук.

Читайте також: Одіозне рішення КСУ - політолог пояснив, чому декларації можуть бути нецікаві людям

Також Кравчук була "здивована великою кількістю готівки в деклараціях". На її думку, декларувати готівку мільйонами - "це ненормально".

Зазначимо, що депутат Дніпропетровської міськради В'ячеслав Мішалов задекларував 18 000 біткоїнів, що за нинішнім курсом становить понад 1 млрд доларів. НАЗК вже почало перевірку криптовалюти в деклараціях деяких чиновників.

Джерело Україна 24 Теги