Ексголова СБУ пояснив, як уникнути відкритої війни з Росією

Росія підготувала все для успішної наступальної операції, зазначив Ігор Смешко

Ексголова СБУ пояснив, як уникнути відкритої війни з Росією

Росія наважиться на відкриту війну проти України лише у випадку, якщо зможе представити військову агресію як "операцію з примусу до миру". Українське керівництво має утримуватись від заяв щодо вирішення проблеми Донбасу військовим шляхом, щоб не давати Кремлю формальний привід для наступу.

Таку думку в ефірі програми "Шоу №1" на телеканалі "Україна 24" висловив ексголова СБУ Ігор Смешко.

"З воєнної точки зору Росія підготувала все, щоб провести успішну наступальну операцію. Ця операція може дозволити їй окупувати значну територію, але 140 млн не можуть окупувати 40 млн населення – це буде кінець для Росії. Але це з воєнної точки зору… З політичної точки зору Росія піде (у наступ – ред.) лише в тому випадку, коли зможе продати для свого народу і світової спільноти перш за все в Європі, що це буде операція з примусу до миру на території України", - пояснив ексглава СБУ.

Читайте також: Ляшко пригрозив Росії: Кремль горітиме, як у часи Наполеона

Популярні відео

На думку Смешка, всі розмови в Україні про необхідність наступати і вирішити проблему ОРДЛО військовим шляхом – "це пряма допомога агресору і можливість втілення воєнної можливості в політичну".

"Ці всі провокації треба присікати. До речі, наші збройні сили в нинішній ситуації абсолютно не здатні на звільнення території, я вже не кажу про міжнародні та військові наслідки цього. Тобто якщо ми не дамо привід, є вірогідність уникнути конфлікту. Якщо ми підемо на провокацію… В Кремлі немає людей, які воювали, це не Карибська криза 1961 року, коли офіцер Кеннеді та офіцер Хрущов розуміли, що таке війна. Сьогодні все залежить, на жаль, від однієї людини. І ми маємо зробити все, щоб не дати провокацію використати для нападу на нас", - сказав він.

Читайте також: Ексголова СБУ назвав слабке місце України у разі війни з Росією

Раніше ексголова СБУ Ігор Смешко в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив військові приготування РФ біля кордонів України.

Джерело Україна 24 Теги