Катастрофа МАУ в Ірані: в МЗС жорстко відреагували на новий поворот у справі

Україна знову звинуватила Іран у непрозорому розслідуванні

Катастрофа МАУ в Ірані: в МЗС жорстко відреагували на новий поворот у справі

Іран не надав Україні жодних конкретних даних щодо 10 осіб, яких обвинувачують у збитті літака МАУ біля Тегерана, тому поки невідомо, чи дійсно ці люди мають відношення до авіакатастрофи.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

"На превеликий жаль, ми вже неодноразово чуємо певні інформаційні зливи в мас-медіа Ірану, які згодом не підтверджуються. Ми неодноразово закликали іранську сторону до більшої прозорості як у напрямку технічного розслідування, так і в напрямку кримінально-правового переслідування осіб, причетних до збиття "Боїнга". На превеликий жаль, з тих 10 осіб, яким начебто пред'явлено обвинувачення, українська сторона не знає жодного конкретного імені. Іранська сторона до цього часу не передала нам жодних з цих деталей, відповідно ми не можемо знати, чи це саме ті особи, які мають причетність до катастрофи, чи ні", - заявив він.

Читайте також: Катастрофа літака МАУ: озвучено прогноз, коли Іран виплатить компенсацію Україні

Популярні відео

За словами Єніна, іранська сторона "виключно формально ставиться до виконання своїх міжнародно-правових зобов'язань", а українська прокуратура на свої запити про міжнародно-правову допомогу постійно отримує відписки.

"Натомість правда дещо в іншому - технічне розслідування проведене для того, щоб виправдати дії іранської сторони. Жодне з фактичних зауважень по суті з українського боку в цьому технічному розслідуванні не враховано. Іранська сторона не надала по суті жодної конкретної відповіді нашим органам досудового розслідування та Генеральній прокуратурі стосовно обставин розслідування кримінального провадження", - наголосив заступник міністра.

Читайте також: Справа збитого літака МАУ: в МЗС поскаржилися на поведінку Ірану

Нагадаємо, 6 квітня в Ірані висунули обвинувачення 10 посадовцям, причетним до збиття літака МАУ в січні 2020 року.

Раніше заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24" пригрозив Ірану "далекоглядними наслідками" через катастрофу літака МАУ.

Джерело Україна 24 Теги