Клімкін про екстрене засідання ТКГ: "Москва піднімає ставки"

"Ми маємо використати всі можливості, щоб реально повернутися до деескалації ситуації", - зазначив Клімкін

Клімкін про екстрене засідання ТКГ: "Москва піднімає ставки"

Ексглава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» прокоментував згоду Росії на екстрене засідання Тристоронньої контактної групи 7 квітня, ініційоване головою української делегації в ТКГ Леонідом Кравчуком.

«Кремль буде використовувати це засідання, щоб створити видимість контактів між нами та окупаційними адміністраціями. Й казатиме, що безпекове питання, як вони там кажуть у Кремлі, обстріли, які не контролюються, потрібно вирішувати саме між нами й окупаційними адміністраціями. Саме для того, думаю, в Москві погодились на екстрене засідання ТКГ. Засідання важливе. Ми маємо використати всі можливості, щоб реально повернутися до деескалації ситуації, до того, що Москва зараз качає ситуацію, піднімаючи ставки», - зазначив ексміністр.

Читайте також: Гра м'язами: генерал СБУ розповів, навіщо Росія накопичує війська біля кордонів України

Популярні відео

Він також розповів, що нинішнє накопичення військ на кордоні з Україною Росія використовує і геополітично, і як політичний тиск на Україну зокрема.

«І те, й інше - однозначно. Це і геополітика, оскільки Путін готується торгуватися з Байденом, з новою американською адміністрацією. Звичайно, він дуже ображений на слова Байдена про «вбивцю», йому потрібно піднімати ставки. І тут, звичайно, геополітика. Але одночасно це свідомий тиск на нас, це бажання створити собі простір для маневру на Донбасі й щоб накачувати ситуацію на південному фланзі», - заявив Клімкін.

Читайте також: Хоч би не було війни: Гордон оцінив новий фейк Росії про Донбас

Раніше Леонід Кравчук в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що Росія не почне війну, проте потрібно бути готовими до всього.

Джерело Україна 24 Теги