Росія нав'язує Україні термін "Донбас" - експерт про інформаційну війну

Юрій Кочевенко пояснив гучну заяву секретаря РНБО Олексія Данілова

Росія нав'язує Україні термін "Донбас" - експерт про інформаційну війну

Росія використовує географічні назви як елементи інформаційної війни проти України та інших держав.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт Юрій Кочевенко, коментуючи заяву секретаря РНБО Олексія Данілова про те, що слово "Донбас" - це знаряддя російської пропаганди.

"Топоніміка, як і історія, географія, часто стають інструментом інформаційної війни. Росіяни це часто використовують, даючи свої назви або виділяючи певні території. Україна не перша, хто з цим стикається. Нагадаю, що грузинські міста Сухумі і Цхінвалі російська пропаганда відповідно називає Сухум і Цхінвал, Молдова в них це Молдавія, Балтійські країни - країни Прибалтики. Можна ще знайти такі приклади", - перерахував експерт.

Читайте також: Путін досяг мети - ексдепутат Держдуми про війська Росії біля кордонів України

Популярні відео

За його словами, це "формує певне понятійне поле, яким потім обґрунтовують певні, зокрема і територіальні, претензії".

"На жаль, сам термін "Донбас" - це не єдина наша проблема. Саме слово "сепаратист" теж докорінно невірне, тому що немає жодних сепаратистів, є тільки російські окупанти, але свого часу воно вкоренилося, ми продовжуємо його використовувати, таким чином ніби підтверджуючи, що йдеться не про російську окупацію, а про прагнення якогось регіону відокремитися від України, що не відповідає дійсності", - сказав Кочевенко.

Читайте також: Ексголова СБУ назвав слабке місце України у випадку війни з Росією

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що поняття "Донбас" використовується спецслужбами РФ починаючи з 2000 року для протиставлення даного регіону всій Україні. За словами Данілова, використовувати назву "Донбас" щодо частини території Луганської та Донецької областей України, які окуповані РФ, некоректно.

Раніше ексголова СБУ Ігор Смешко в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив військові приготування РФ біля кордонів України.

Джерело Україна 24 Теги