Гармаш пояснив, чому Україна відмовилася від переговорів щодо Донбасу в Мінську

Небажання представників України їздити на переговори до Білорусі не є новиною, зазначив учасник ТКГ

Гармаш пояснив, чому Україна відмовилася від переговорів щодо Донбасу в Мінську

Україна не розглядає Мінськ як майданчик для переговорів щодо Донбасу відтоді, як не визнала Олександра Лукашенка легітимно обраним президентом Білорусі.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш.

За його словами, питання щодо заміни переговорного майданчика повинні вирішуватися консенсусом, тому необхідна згода трьох сторін.

"Але якщо Україна вже заявила, що вона не буде їздити до Мінська на переговори, то з цим теж доведеться рахуватися і Росії, і ОБСЄ. На щастя, поки це питання гостро не стоїть, поки не видно перспективи завершення карантину", - сказав учасник переговорів.

Читайте також: Росія сама не піде — ексголова СБУ про війська біля кордонів України

Популярні відео

Гармаш зазначив, що небажання України брати участь у переговорах у Мінську не є новиною.

"Ми заявили про те, що не розглядаємо Білорусь як майданчик для наших зустрічей одразу після того, як Україна не визнала Лукашенка легітимно обраним президентом. Відповідно, які можуть бути офіційні делегації в державі, владу якої ми не визнаємо? Питання було давно озвучене, не знаю, чому Росія його не чула. Пам'ятаю, Леонід Макарович (Кравчук - ред.) говорив про це на одній із перших зустрічей, і вже тоді Білорусь не була демократичною державою. Якщо Росія захоче поїхати до Мінська, їй доведеться туди їхати самій зі своїми маріонетками з Донецька і Луганська. Я не бачу ніякої загрози, в крайньому випадку і далі зустрічі будуть проходити в онлайні, як зараз", - зазначив член української делегації.

Читайте також: Кравчук пояснив, як змусити Путіна піти з України

Нагадаємо, віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков заявив, що після завершення карантину доведеться шукати нову країну для переговорів ТКГ щодо Донбасу, оскільки до Білорусі "немає довіри".

Джерело Україна 24 Теги

Популярні новини

Всі новини