Україна відмовилася від переговорів щодо Донбасу в Мінську: Кравчук повідомив деталі

На думку Кравчука, Білорусь не годиться для боротьби за мир

Україна відмовилася від переговорів щодо Донбасу в Мінську: Кравчук повідомив деталі

Україна більше не проводитиме переговори щодо Донбасу в Мінську, оскільки Білорусь перебуває у сфері впливу Росії.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, коментуючи слова віцепрем'єр-міністра Олексія Резнікова про те, що до Білорусі "немає довіри".

"Я не думаю, що тут йдеться тільки про довіру. Я переконаний, що країна, яка невпорядкована, яка веде складну боротьбу з опозицією, яка в цій боротьбі використовує недозволені, непередбачені методи, репресії, країна, яка перебуває у сфері впливу Росії, країна, де проходять російські військові маневри тощо - не може бути майданчиком для вирішення такого питання, яке зветься "боротьба за мир", - заявив Кравчук.

Читайте також: Росія сама не піде — ексголова СБУ про війська біля кордонів України

Популярні відео

За його словами, місцем для переговорів може бути тільки нейтральна країна, проте поки конкретних пропозицій немає.

"Буде вирішувати українська влада. Таких країн, які ні від кого не залежать і можуть створити умови для проведення зустрічей, в Європі багато. Це не проблема. Є тільки проблема бажання й узгодження, і це буде основне питання для пані Хайді Грау (спецпредставниця ОБСЄ на переговорах щодо Донбасу - ред.), оскільки вона модератор і повинна підтримати такі пропозиції та поставити питання на рішення", - пояснив глава української делегації.

Читайте також: Кравчук пояснив, як змусити Путіна піти з України

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" також прокоментував нове загострення на Донбасі й заявив про необхідність зупинити вогонь на всьому фронті.

Нагадаємо, віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков заявив, що після завершення карантину доведеться шукати нову країну для переговорів ТКГ щодо Донбасу, оскільки до Білорусі "немає довіри".