Виглядає сумнівно — ексміністр про вихід із важливого договору з Росією

Володимир Огризко розповів, чи потрібно Україні денонсувати Харківські угоди

Виглядає сумнівно — ексміністр про вихід із важливого договору з Росією

Припинення дії Харківських угод — це один із кроків деокупації Криму, заявив віцепрем'єр Олексій Резніков. За його словами, вихід із Харківських домовленостей, які свого часу продовжили перебування Чорноморського флоту Росії у Криму, стане послідовним політичним рішенням. Проте, у МЗС закликали цього не робити.

Чи варто міністрам публічно висловлювати такі протилежні позиції, розповів ексміністр закордонних справ Володимир Огризко у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Назовні нормальна держава говорить одним голосом, який приймають всі. До цього, звичайно, потрібно провести велику дискусію, залучити всіх необхідних спеціалістів — в цьому випадку юристів-міжнародників, політиків, дипломатів, військових і так далі. Випрацювати єдину позицію, і після того її офіційно представити й громадськості, і міжнародним партнерам. Звичайно, коли різні міністри говорять різними словами, це не є великим позитивом", — зазначив він.

Читайте також: Не Донбас: у Раді розповіли, звідки чекати наступу Росії

Популярні відео

Огризко зазначив, що Росія порушила не Харківські угоди, а попередні.

"Якщо ви почитаєте текст Харківських угод, то там є проста річ, вона стосується того, що ці угоди починають діяти після завершення дії попередніх угод, тобто тих, що були укладені 1997 року на 20 років. Отже, коли ми читаємо в коментарях речника МЗС, що в нас така правова позиція, мені вона дещо сумнівна.

Я не беруся ставити остаточну крапку, але висловлю сумнів, тому що Росія порушила не майбутній договір, який не набрав чинності, а той, що був укладений в 97-му році. Тому всі занепокоєння, що денонсація матиме наслідком те, що ми не зможемо звернутися до міжнародних судів, виглядає сумнівно", — сказав він.

Читайте також: Гордон про Донбас: "Це козирна карта в руках Путіна"

Додамо, у МЗС вважають, що Харківські угоди дозволяють фіксувати порушення Росією своїх юридичних зобов'язань, на фоні окупації Криму. Зокрема, угода фіксує тимчасове перебування російського Чорноморського флоту і залишає чинним зобов'язання Москви — не мати у складі флоту ядерної зброї, і встановлювати чисельність особового складу, кораблів та озброєнь. А також зобов'язує флот поважати територіальну цілісність і суверенітет України. Тож порушення угоди дасть Україні додаткові аргументи у міжнародних судах проти Росії через окупацію Криму.

Харківські угоди регламентують перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України — у Криму.

Джерело Україна 24 Теги