Ми не ведемо переговорів — Арестович розповів про роботу ТКГ щодо Донбасу

Олексій Арестович розповів, чого вдалося досягти в роботі Тристоронньої контактної групи

Ми не ведемо переговорів — Арестович розповів про роботу ТКГ щодо Донбасу

Україна має підтримку від багатьох країн щодо конфлікту з Росією — про це розповів радник української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович у програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"У нас є робота системна державна, системний план, є підтвердження всіх керівників G7, окрім Китаю, у якого особлива позиція, різних міжнародних організацій. За цей тиждень 4 заяви вищих керівників США, Великої Британії, Франції, Німеччини, безпосередніх учасників "нормандського формату" в тому, що вони підтримують Україну, засуджують Росію і не радять їй починати будь-яку ескалацію.

Ми рухаємося в коридорі, про який дуже добре знають росіяни, як частина ТКГ, ми ведемо там консультації щодо вирішення комплексу конкретних політичних, безпекових, гуманітарних та економічних питань. Де в чому вдається просуватися, іноді – ні. Зокрема, Кравчук запевнив, що доки Пирогова (засуджена в Україні за тероризм - ред.) буде з’являтися на засідання політичної підгрупи, ми, на жаль, не зможемо вести консультації повноцінно в цій підгрупі, не взагалі в ТКГ, хочу уточнити", — сказав він.

Читайте також: Путіну потрібна "маленька війна" — відомий журналіст пояснив навіщо

Популярні відео

Арестович відповів на питання, чи не почнуть деякі країни думати, що це ми не хочемо домовлятися.

"Якщо у європейців були ілюзії у 2014 році, то зараз їх уже немає. Тут треба зрозуміти дуже важливу річ – в ТКГ ніхто ні про що не домовляється, ми не ведемо там навіть перемовин, ТКГ веде лише консультації щодо виконання рішень "нормандського формату", тому що "нормандський формат" старший за "мінський".

Якщо ви бачили заяви Макрона, Меркель і Путіна після їхньої відеоконференції, вони розбігалися у всьому, крім одного – продовжити консультації на рівні політичних радників. Зараз основні зусилля, де сторони мають порозуміння, знаходяться на рівні політичних радників голів держав «нормандського формату». ТКГ виконує завдання, які ставить наш президент. Ці завдання мають консультаційний характер – домовляються політичні радники або президенти. Ми ж консультуємося стосовно того, як імплементувати те, про що вони вже домовились", — сказав він.

Раніше військовий експерт Олег Жданов розповів про плани "ДНР" і "ЛНР" та як Україна має на них реагувати.

Джерело Україна 24 Теги