Катастрофа літака МАУ: в Україні пригрозили Ірану "далекоглядними наслідками"

Як зазначили в МЗС, "по-доброму з Іраном не виходить"

Катастрофа літака МАУ: в Україні пригрозили Ірану "далекоглядними наслідками"

Україна займе більш жорстку позицію у справі про катастрофу літака МАУ біля Тегерана, що матиме для Ірану "далекоглядні наслідки".

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" заступник голови МЗС Євгеній Єнін.

"Наразі ми переконалися, що, на жаль, по-доброму з Іраном у нас не виходить. Це не означає, що ми дозволимо собі якісь некоректні гучні висловлювання чи необдумані юридичні кроки. Ми проаналізували усі можливі сценарії розвитку подій і крок за кроком будемо їх реалізовувати", - заявив Єнін.

Читайте також: Катастрофа літака МАУ: озвучено прогноз, коли Іран виплатить компенсацію Україні

Популярні відео

За словами чиновника, мета України – справедливість, притягнення до відповідальності усіх причетних до вчинення жахливої катастрофи, а також забезпечення гідного рівня компенсацій для родичів постраждалих.

"Наше слідство триває, нещодавно ми спілкувалися з заступником генпрокурора Гюндузом Мамедовим й узгоджували низку кроків, які можуть бути вжиті додатково залежно від того, наскільки іранська сторона співпрацюватиме з нами. Ці кроки матимуть досить далекоглядні наслідки для іранської сторони. Але окрім кримінально-правового треку, є трек притягнення до міжнародної відповідальності. Міжнародне право вимагає від нас дотримання певної процедури – ми будемо чітко слідувати їй", - зауважив він.

Читайте також: Справа збитого літака МАУ: в МЗС поскаржилися на поведінку Ірану

Нагадаємо, 17 березня в Ірані опублікували остаточний звіт про збитий український літак МАУ. Звіт різко розкритикував український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який назвав документ "збіркою маніпуляцій". 

Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що іранська сторона використовує звіт для того, щоб виправдатися, і в ньому майже не були враховані зауваження української сторони.

Джерело Україна 24 Теги