Кравчук пояснив, як змусити Путіна піти з України

Росія як і раніше не хоче миру на Донбасі, зазначив перший президент

Кравчук пояснив, як змусити Путіна піти з України

Україна спільними зусиллями зі США і Європою здатна змусити Росію залишити окуповані українські території.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" перший президент, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.

"Ми хочемо, щоб на Донбасі був мир. Але Росія не хоче миру, вона хоче залишити все, як є, вона хоче підпорядкувати собі Україну – або зробити її губернією, або просто зруйнувати. Це філософія Росія, яку вона проголосила вустами Путіна. Ми маємо з цього виходити – поки Росія не змінить свою філософію щодо України як підлеглої їй території, то говорити з ними дуже важко. Але йти вперед неможливо, поки не буде врегульована ситуація тиші, перестануть стріляти та вбивати", - заявив він.

Читайте також: Не Донбас: у Раді розповіли, звідки чекати наступу Росії

Популярні відео

За словами першого президента, треба виходити з того, що Росія "не хоче тиші, не хоче миру на Донбасі".

"Вплинути на Росію може лише світова спільнота. На моє глибоке переконання, я вірю, що це буде зроблено, тому що Європа нарешті зрозуміла, з ким вона має справу. США з приходом Байдена фактично теж заявили, що Україна сам на сам з Росією не лишиться, що її суверенітет і територіальна цілісність буде захищатися. Думаю, спільними зусиллями ми змусимо Росію жити в рамках міжнародного права і піти геть з української землі, але для цього потрібний час і наші активні дії – зміцнювати оборону, об'єднувати суспільство. Ми маємо продемонструвати єдність, коли йдеться про життя народу, про нашу територію, суверенітет, незалежність. Я думаю, що з часом так і буде", - зазначив Кравчук.

Читайте також: Путін може отримати по шапці - російський політолог про війну з Україною

Кравчук також відповів, як вирішилося питання з Майєю Пироговою, яка на 10 років засуджена за терористичну діяльність на території України та яка раптом з’явилася з того боку в переговорному процесі.

"Я звернувся письмово до нашого модератора, офіційного представника ОБСЄ, пані Грау з поясненням і проханням, що така людина не може брати участь в перемовинах і мати окреме вікно для переговорів. Наскільки можна довіряти чи не довіряти тому, що зараз відбувається, тому що заява наших опонентів полягає в тому, що вона (Пирогова – ред.), мовляв, хвора і не може бути присутньою… Якщо так, то українська делегація вже продемонструвала своє ставлення. Як тільки ця людина з’явиться на перемовинах, ми не будемо навіть пояснювати чому.

Поки Грау не доб’ється вилучення її з переговорного процесу, наша делегація залишає переговори, ми не будемо брати участь в перемовинах в присутності людини, яка засуджена. Є вирок суду, ми можемо показати будь-кому цей вирок і аргументи. Україна не буде брати участь у перемовинах, якщо ця людина буде присутня у відповідному вікні", — сказав він.

Раніше член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що Джо Байден зв'язав Володимиру Путіну руки в питанні агресії на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги