Побачимо багато цікавого - глава НАЗК розповів про декларування доходів-2021

Олександр Новіков наполягає на посиленні покарання за брехню в декларації

Побачимо багато цікавого - глава НАЗК розповів про декларування доходів-2021

В Україні завершилась кампанія декларування доходів-2021, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) приступило до перевірки декларацій.

Подробиці розповів в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" голова НАЗК Олександр Новіков.

"Оскільки ми надаємо юридичну оцінку деклараціям, то сказати, що нас щось здивувало, ми можемо лише за результатами їх перевірок. Перші результати будуть, сподіваюсь, за три місяці. Хочу сказати, що багато цікавого суспільство може побачити в деклараціях на відміну від минулого року. Вони можуть побачити дітей, які не проживають з суб'єктами декларування, криптовалюту, а також об'єкти, якими декларанти користуються понад пів року, не тільки на 31 грудня. Тобто буде в деклараціях дуже багато нової інформації, дійсно", - розповів він.

Читайте також: Потрібно справжнє бажання — ексміністр розповів, чому ніхто не сидить за корупцію

Популярні відео

Голова НАЗК повідомив, що наразі відомство направляє до НАБУ і Національної поліції лише матеріали про факти неподання декларації.

"Лише 30 грудня було відновлено кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях. Це значить, що всі, хто не подали декларації минулого року або в попередні роки, уникли відповідальності. Вищий антикорупційний суд закрив багато кримінальних проваджень і скасував навіть декілька своїх вироків", - наголосив Новіков.

За його словами, зараз за брехню в деклараціях навіть не передбачено позбавлення волі – "всього лише штраф до 85 тис. грн, громадські роботи або до двох років обмеження волі".

"Ми наполягаємо на тому, що за неправдиві відомості в деклараціях на суму понад мільйон має бути передбачено позбавлення волі. Інакше немає сенсу у відповідальності", - зазначив голова НАЗК.

Нагадаємо, Верховна Рада в грудні відновила кримінальну відповідальність за декларування недостовірних даних і неподання декларації.

Джерело Україна 24 Теги