Є супернебезпека для України – екссуддя КСУ про гучний указ Зеленського

Скандалом навколо звільнення суддів Конституційного суду може скористатися Росія

Є супернебезпека для України – екссуддя КСУ про гучний указ Зеленського

Рішення президента Володимира Зеленського скасувати укази про призначення суддями Конституційного суду України (КСУ) Олександра Тупицького і Олександра Касмініна створює "супернебезпеку" для держави.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" заявив екссуддя КСУ Віктор Шишкін.

"Указ цей не просто антиконституційний – він вкрай антиконституційний. Він руйнує нашу правову систему в цілому і створює супернебезпеку для України в цілому і нашому зокрема і дипломатичному корпусу на майбутнє. Тому що є далі можливість атакувати через дипломатію Москви Україну по Криму", - підкреслив екссуддя.

Читайте також: Продовження скандалу в КСУ: у Зеленського жорстко відповіли звільненим суддям

Популярні відео

Шишкін нагадав, що в указі Зеленського йдеться про скасування указу 2013 року про призначення Тупицького.

"Якщо з 2013 року Тупицький і Касмінін незаконно перебували на посаді суддів Конституційного суду, це ж не сьогодні їх звільнили, таким чином, всі рішення, які підписували Тупицький і Касмінін, просто незаконні з 2013 року", - пояснив він.

За словами колишнього судді, в результаті можна буде поставити під сумнів, зокрема, рішення КСУ щодо незаконності так званого "референдуму" 2014 року в Криму.

Шишкін вважає, що "це формує дійсно реальну кризу".

Читайте також: Троє суддів КСУ опинилися в центрі скандалу через житло у Конча-Заспі: подробиці

Нагадаємо, 27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького й Олександра Касмініна суддями КСУ.

Раніше він підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду. Тупицького підозрюють у посадових злочинах за двома статтями - підкуп свідка і введення суду в оману.

 

Джерело Україна 24 Теги