Органи влади можуть переїхати з Києва - міністр пояснив ідею Зеленського

Олег Немчінов анонсував реформу Кабінету міністрів

Органи влади можуть переїхати з Києва - міністр пояснив ідею Зеленського

Кабмін готує реформу, яка дозволить перенести з Києва в регіони частину органів виконавчої влади, хоча про міністерства не йдеться.

Про це повідомив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, коментуючи ініціативу президента Володимира Зеленського щодо переїзду органів влади.

На запитання, чому виникла ідея перенести органи влади зі столиці, Немчінов відповів:

"Хто говорив про переїзд міністерств? Центральні органи виконавчої влади, згідно з законодавством, складаються з міністерств, служб, агенцій, інспекцій, комісій та інших центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом. Ми ніде жодним чином не комунікували саме про міністерства".

Читайте також: Рік Кабміну Шмигаля: "слуга народу" поставив оцінку уряду

Популярні відео

За його словами, уряд завершує реформу міністерств, "зокрема, в частині розділення формування політики та реалізації цієї політики".

"Ми йдемо до того, щоб міністерства перетворювалися на осередок формулювання політики, а реалізація політики йшла між службами, інспекціями, агенціями тощо. Коли інформація в ЗМІ подається із заголовком, що ми переносимо міністерства – треба дивитися першоджерело. В даному випадку ми можемо розглядати варіант зокрема і міністерств, але, в першу чергу, ідеться про центральні органи виконавчої влади, які реалізовують політику, і які можуть бути розміщені в регіонах", - пояснив міністр.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував провести деконцентрацію центральних органів виконавчої влади та перемістити органи влади з Києва в регіони впродовж найближчих двох років. Низка ЗМІ розцінили ці плани як підготовку до переїзду міністерств з Києва до регіонів.

Раніше міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов розповів в ефірі каналу "Україна 24" про пріоритети Кабміну на прийдешній рік.

Джерело Україна 24 Теги