Україні потрібна російська мова - експерт пояснив гучну заяву Авакова

Російська може стати мовою контрпропаганди, вважає Юрій Кочевенко

Україні потрібна російська мова - експерт пояснив гучну заяву Авакова

Україна повинна використовувати російську мову для боротьби з пропагандою Росії і вирішення тактичних завдань на окупованих територіях.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" директор Центру протидії російській пропаганді, військовий експерт Юрій Кочевенко, коментуючи слова голови МВС Арсена Авакова про необхідність використовувати російську мову в Україні.

"У контрпропаганді важливо, хто є вашою цільовою аудиторією. Завжди якийсь інформаційний продукт, неважливо, інформаційна це операція, або кампанія, або психологічна акція, має цільову аудиторію. Якщо її немає, це ні про що - так, у повітря. А у цільової аудиторії завжди є мова, якою вона спілкується, сприймає інформацію. І от тут залежить від того, яка це мова, якою мовою інформаційний продукт краще зайде. І тут всі засоби хороші", - зазначив військовий експерт.

Читайте також: Росія перейшла до нових форм пропаганди в Україні: експерт розкрив деталі

Популярні відео

За його словами, мета будь-якого інформаційного впливу - зміна поведінки цільової аудиторії, тому треба доносити інформацію тією мовою, яка буде ефективнішою.

"Пан Аваков каже про використання російської мови в українському просторі, що Росія не може її приватизувати - це трохи інше. Все-таки, якщо говорити стратегічно, ми повинні спиратися на власну національну ідентичність, свою мову, бо мова є своєрідним бар'єром від іноземного інформаційного впливу. Інформаційне отруєння, що відбувається зараз, відбувається з російських каналів, російською мовою. З іншого боку, телеканали, які недавно закрили, здійснювали мовлення українською і знайшли ту саму отруту", - підкреслив експерт.

Як заявив Кочевенко, стратегічно українська мова повинна стати бар'єром і захистити інформаційний простір.

"Але в тактичному плані, коли нам треба вирішувати конкретні завдання на окупованих територіях, дружніх країнах, на території противника - потрібно використовувати мову, найефективнішу для виконання конкретного завдання", - додав він.

Читайте також: "Не тільки кремлівські чорти нею розмовляють": Ляшко про російську мову в Україні

Нагадаємо, глава МВС Арсен Аваков заявив, що є "російськомовним українським націоналістом" і закликав розвивати російську мову в Україні, щоб боротися з пропагандою РФ.

Раніше відомий журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав три речі, які розколюють Україну.

Джерело Україна 24 Теги