Небезпечних сценаріїв дуже багато - генерал сказав, звідки чекати удару Росії

Україні розслаблятися не можна, вважає Віктор Гвоздь

Небезпечних сценаріїв дуже багато - генерал сказав, звідки чекати удару Росії

Росія планомірно нарощує військову присутність біля кордонів України і розробляє сценарії військових операцій. Небезпеку становлять, зокрема, військові навчання "Захід-2021".

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів ексглава Служби зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Віктор Гвоздь, коментуючи слова начальника Генштабу ЗСУ Віктора Хомчака про військові маневри РФ біля українських кордонів.

"Що завтра почнеться війна повномасштабна на якомусь напрямку, я не думаю. Я не бачу розвідувальних ознак, які дозволяють говорити про це. Те, що йде нарощування - однозначно, воно йде регулярно. Не перший рік ми бачимо, що розгорнуті серйозні угрупування на нашому кордоні… Росія за цей час наростила три армії - першу, восьму і двадцяту - на наших кордонах. Перша і двадцята стоять на напрямку Білорусі, а восьма - це південний військовий округ", - зазначив він.

Читайте також: Гармаш розповів про цинічний вчинок Росії на переговорах щодо Донбасу

Гвоздь розповів, яку загрозу для України становлять навчання "Захід-2021":

"Коли готуються і плануються такі навчання, треба забезпечити безпеку флангів, і тут є елементи, які небезпечні для нас. Безпека флангів – це окуповані території Донецької і Луганської області, і вони можуть планувати удар з півдня з Криму і в районі Харкова з півночі, щоб відсікти з двох сторін оце угрупування. Це як один із сценаріїв. А чи є відповідне угрупування для проведення? Те, що я маю з відкритих джерел – немає".

Популярні відео

Генерал додав, що під час цих навчань планується відпрацювання елементів стратегічної десантної операції.

"Тут також є небезпека, тому що ми бачили проліт дальньої авіації Росії вздовж наших кордонів і в Білорусі. Десь повернути з Білорусі в районі українського кордону – 15 хвилин підліт до Києва", - наголосив він.

За словами ексрозвідника, "сценаріїв, небезпечних для нас, дуже багато", тому Україні заспокоюватись не можна.

Читайте також: Мета Росії інша — політолог пояснив, чому не було анексії ОРДЛО

Нагадаємо, начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи у Верховній Раді, заявив, що Росія під виглядом підготовки до майбутніх військових навчань "Захід-2021" стягує війська до кордону з Україною.

Раніше військовий експерт Олег Жданов в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав три варіанти вирішення конфлікту на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги