Військові маневри Росії біля кордонів України: озвучено прогноз, чого чекати від Путіна

Експерт пояснив, скільки військ знадобиться Путіну, щоб напасти

Військові маневри Росії біля кордонів України: озвучено прогноз, чого чекати від Путіна

Росія влаштувала показове перегрупування військ біля українських кордонів, щоб залякати Україну і країни НАТО. Для повномасштабного наступу в президента РФ Володимира Путіна не вистачить сил і засобів.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" експерт-міжнародник Євген Добряк.

"З приводу перегрупування і дислокації російських військ біля кордонів України плюс стратегічні навчання з Білоруссю - швидше за все, це демонстративно показова ситуація, тому що це не пов'язано з тим, що готується повномасштабний агресивний наступ на Україну. Це неможливо. За військовими канонами, якщо ми рахуватимемо сили і засоби Російської Федерації, це демонстративні показові навчання, по-перше, для НАТО, щоб вони бачили, що є перегрупування біля існуючого конфлікту. З іншого боку - це показові виступи для України, щоб були якісь паритети стримування", - пояснив експерт.

Читайте також: Мета Росії інша — політолог пояснив, чому не було анексії ОРДЛО

Популярні відео

Як зазначив Добряк, для прямих наступальних дій Путіну знадобиться мінімум 250-тисячне угрупування військ.

"Ніякого прямого збройного конфлікту не буде. Путін чудово розуміє, що зараз увійти в прямий конфлікт з Україною і ввести свої війська на територію України - це виходить некерований хаос у центрі Європи... Це не зрозуміє ніхто - ні Європейський континент, ні Сполучені Штати", - підкреслив він.

Читайте також: Окупанти самі винні – юрист про серйозну проблему Росії в Криму

За словами експерта, у Росії не вистачить сил і засобів провести таку операцію:

"Для того, щоб провести таку операцію, потрібна дислокація мінімум 250 тисяч. Сама армія РФ складає мільйон осіб на таку територію. Ми повинні розуміти - це Далекий Схід, це Китай, це позиційні зони, це ядерна зброя і так далі, яка є в Росії ".

Нагадаємо, начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи у Верховній Раді, заявив, що Росія під виглядом підготовки до майбутніх військових навчань "Захід 2021" стягує війська до кордону з Україною.

Джерело Україна 24 Теги