Експрем'єр розповів, навіщо дружити зі США проти Росії

Арсеній Яценюк оцінив контакти між українським і американським керівництвом

Експрем'єр розповів, навіщо дружити зі США проти Росії

Україні потрібне партнерство зі США проти Росії, щоб вулицями українських міст не їздили російські танки.

Про це заявив в ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" експрем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Яценюк, зокрема, прокоментував телефонну розмову керівника Офісу президента Андрія Єрмака з радником президента США Джейкобом Салліваном.

"У нас не так все добре з друзями, і США є партнерами і друзями України. Те, що Джейк Салліван провів телефонну розмову з Єрмаком – це добре. Взагалі Салліван добре знає, що таке Україна, які проблеми є в Україні. Він не просто радник президента США, а радник з питань нацбезпеки. В американській ієрархії це одна з ключових фігур, яка дає поради і пропозиції президенту щодо найбільш визначальних геополітичних речей. Це дуже вагома фігура", - заявив він.

Читайте також: "Для України не дуже радісно": експосол про заяву Байдена на адресу Путіна

Оцінюючи американо-українські відносини, Яценюк зазначив:

"Перше – це добре, що у нас є діалог з американцями. Друге – поки дзвінка Зеленського з Байденом не відбулося, але цей дзвінок відбудеться. Третє – Зеленському і його адміністрації треба серйозно готуватися до цього дзвінка. Саме тому такі попередні розмови, які були і з держсекретарем, і зараз з радником з нацбезпеки – це є дуже чіткі меседжі, що американці хочуть почути у відповідь від України, тому що вони уже все сказали".

Популярні відео

За словами експрем'єра, США дали зрозуміти, що підтримують територіальну цілісність України.

"Коли Росія напала на Україну, американці були першими, хто постав разом з Україною проти Росії, вони були першими, хто ввів санкції, першими, хто протягнув руку фінансової допомоги, першими, хто прислав в Україну військовослужбовців, щоб тренувати українське військо… США начебто далеко від України. Але саме завдяки американцям ми маємо сьогодні можливість боронити нашу країну. Крім української армії ніхто Україну не захистить, але саме американці дають можливість, щоб українська армія була ще сильнішою, щоб українськими вулицями не їздили російські танки. Ось для чого Україні потрібне партнерство зі США проти Росії", - заявив він.

Раніше народна депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як США можуть допомогти Україні у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги