Фахівці йдуть не в Службу безпеки, а в інші органи - ректор Академії СБУ назвав причину

Знайти й перепідготувати нових фахівців, за словами Андрія Черняка, дуже складно

Фахівці йдуть не в Службу безпеки, а в інші органи - ректор Академії СБУ назвав причину

Співробітники СБУ йдуть зі служби в інші органи через низьку зарплату, і це проблема, оскільки підготовка нового фахівця займає багато часу. Про це в інтерв'ю виданню "Закон і бізнес" сказав ректор Національної академії Служби безпеки України Андрій Черняк.

"Причина банальна: заробітна плата працівників СБУ є однією з найнижчих серед представників блоку національної безпеки і оборони. А робота оперативника в СБУ - це не 8 робочих годин на день. Це відповідальна і важка ненормована робота, ризикована і стресова, яка забирає весь вільний час", - сказав ректор.

Читайте також: Закон не головне — генерал-майор про реформу СБУ

За словами Черняка, знайти або перепідготувати нових фахівців дуже складно.

"З огляду на невелику зарплату працівника СБУ, як ви думаєте: наскільки легко знайти фахівця в певній галузі, який відповідатиме всім нашим вимогам, успішно пройде процес навчання та перекваліфікацію? Особливо якщо ми говоримо про юристів. Курсантська підготовка - це можливість навчити й виховати оперативного співробітника, який у 17 років вирішив присвятити своє життя захисту національної безпеки. Це дуже цінно! І жодна перепідготовка готових цивільних фахівців не замінить такої моделі", - сказав Черняк.

Читайте також: "Є сумніви": генерал-майор про скандальну справу зі співробітниками СБУ

Ректор також зазначив, що навіть якщо вихованці академії після завершення контракту переходять на службу в інші органи, "вони все одно продовжують працювати на благо Батьківщини".

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" ексзаступник глави СБУ, генерал-майор Віктор Ягун розповів, що законопроєкт про реформу СБУ передбачає, що спецслужба почне діяти іншими методами, ніж правоохоронні органи.

Джерело Закон і бізнес Теги