ЄСПЛ стане на бік Тупицького — політолог про скандал зі звільненням судді

Євгенія Горюнова розповіла про питання до указу президента Зеленського

ЄСПЛ стане на бік Тупицького — політолог про скандал зі звільненням судді

Європейський суд з прав людини буде на боці звільненого голови КСУ Олександра Тупицького — про це заявила політологиня Євгенія Горюнова в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Це ще більше ускладнює ситуацію, в якій ми опинилися, до указів президента з правової точки зору дуже багато питань. Безумовно, що через рік-два Європейський суд з прав людини буде на боці Тупицького, тому що тут багато незаконних аспектів. Відповідно, у нас буде серйозна проблема з точки зору правової держави, в Конституції у нас написано, що Україна — це правова держава. А такі акти президента йдуть врозріз з констатацією правової держави", — сказала вона.

Читайте також: "Заважають Україні проводити реформи" — Кравчук про ситуацію зі скандальним суддею

Популярні відео

Експертка пояснила, в яких випадках можна керуватися в подібних ситуаціях політичними мотивами.

"Політична доцільність може бути обґрунтована тільки революційними подіями, коли немає іншого шляху, наприклад, у 2014 році, коли у нас був третій тур виборів, він з правової точки зору теж був не дуже законним. Але це були революційні події. Коли ми говоримо про теперішню ситуацію — дійсно, це політична проблема, але вирішувати її неправовими засобами, користуючись політичною доцільністю — це не вихід із ситуації, це ще більше поглиблення в кризу", — сказала вона.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 29 грудня підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду. Олександра Тупицького підозрюють у посадових злочинах за двома статтями - підкуп свідка і введення суду в оману. 19 січня Тупицькому повідомили про підозру і не пустили його на роботу до КСУ.

27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ.

Джерело Україна 24 Теги