Звільнення в КСУ: озвучено прогноз, яку відповідь дадуть судді на указ Зеленського

В "Слузі народу" очікують, що скандал затягнеться

Звільнення в КСУ: озвучено прогноз, яку відповідь дадуть судді на указ Зеленського

Судді Конституційного суду Олександр Тупицький і Олександр Касмінін можуть через суд оскаржити рішення президента Володимира Зеленського, який скасував укази про їхнє призначення.

Такий прогноз озвучив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" глава партії "Слуга народу", народний депутат Олександр Корнієнко.

"Я думаю, що наші опоненти точно на цьому не зупиняться. Потрібно нам у понеділок спостерігати й бути готовими до депутатського контролю ситуації "передачі влади". Чому? Тому що ми бачили, що коли почав діяти указ про відсторонення пана Тупицького, то він вважав, що його не усунули, він може приходити на роботу, керувати секретаріатом. Я можу прогнозувати, що буде якийсь опір виконанню законних вимог указу президента щодо цих двох суддів, але сподіваюся, що колеги знайдуть у собі сили", - зазначив нардеп.

Читайте також: Троє суддів КСУ опинилися в центрі скандалу через житло у Конча-Заспі: подробиці

Популярні відео

Корнієнко прогнозує, що Тупицький і Касмінін "обов'язково підуть у якісь суди, й намагатимуться там це все оскаржити".

"Ми бачимо антиукраїнську кампанію в медіапросторі, в телеграм-каналах, де пишуть, що все це незаконно, все це швидко скасують, погрожують нам. Думаю, що тут потрібно говорити не про юридичну казуїстику, а про підстави, які президент озвучив, - вони істотні. Президент спирається у своїх указах на заяву Верховної Ради про визнання Революції Гідності важливим фактом української історії, про те, що режим Януковича призвів до таких трагічних подій, рішення РНБО щодо Харківських угод теж важливе", - додав "слуга народу".

Читайте також: "Не подобається – є суд": в "Слузі народу" відповіли скандальному голові КСУ

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 29 грудня підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду. Олександра Тупицького підозрюють у посадових злочинах за двома статтями - підкуп свідка і введення суду в оману. 19 січня Тупицькому повідомили про підозру і не пустили його на роботу в КСУ.

27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями КСУ.