Членам руху Медведчука оголосили про підозру: експерт пояснив, у чому їх звинувачують

Експерт розповів також, чи може слідство торкнутися співробітників центрального офісу "Українського вибору"

Членам руху Медведчука оголосили про підозру: експерт пояснив, у чому їх звинувачують

Членів руху "Український вибір", яким оголосили про підозру у справі про незаконний "референдум" у Криму, звинувачують у прямому співробітництві з країною-агресором. Йдеться про дії, що караються кримінально, а не політичні заяви.

Про це розповів у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. Корецького Микола Сірий.

За словами експерта, до цих злочинів потрібно ставитися дуже відповідально.

"Це та сфера, яка демонструє обличчя держави, і за подібними заявами дуже ретельно стежать у світі, стежать міжнародні організації, тому кожна заява держави в цій сфері має бути обґрунтованою. Сама логіка розслідування передбачає певну поетапність", - зазначив він.

Читайте також: Гордон назвав дві версії появи "плівок Медведчука-Суркова"

На запитання, чому підозру не оголошено співробітникам центрального офісу "Української вибору", Сірий відповів:

"Якщо оголошено підозру певним особам, то опрацьовується система зв'язків цих осіб шляхом проведення слідчих дій, проведення допитів, вивчення матеріалів. Зазвичай на практиці проходить час до наступних кроків після того, як оголошені перші підозри, потім оголошують підозри іншим особам, так це можна пояснити".

Популярні відео

На запитання, чи можуть посадити лідера "Українського вибору" Віктора Медведчука, Сірий заявив:

"Це гіпотетичне питання. Важливо відокремлювати політичні декларації від конкретних дій, пов'язаних з посяганням на суверенність, територіальну цілісність, конституційний лад. Відповідно, ті особи, які вчиняли дії, пов'язані з посяганням, несуть відповідальність".

Читайте також: Ексглава СБУ запропонував спосіб, як боротися з агентами Росії

Експерт пояснив, що це за дії:

"Це пряме співробітництво з країною-агресором, заклики, спрямовані на те, щоб країна втратила територіальну цілісність, публічні заклики, спрямовані на ліквідацію конституційного ладу. Ці дії кримінально караються і відрізняються від політичних заяв".

Нагадаємо, трьом керівникам ініціативних груп руху "Український вибір", який очолює народний депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук, повідомили про підозру у справі про організацію незаконного "референдуму" в Криму. Їм інкримінують державну зраду і посягання на територіальну цілісність України.

Раніше РНБО запровадила санкції проти 8 осіб і 19 компаній, зокрема нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Джерело Україна 24 Теги