Вакцинація від коронавірусу: Арахамія пояснив резонансний закон про щеплення

"Слуга народу" анонсував постачання вакцин Pfizer в Україну

Вакцинація від коронавірусу: Арахамія пояснив резонансний закон про щеплення

Ухвалений Верховною Радою закон, який знімає з виробників вакцин від коронавірусу відповідальність за наслідки щеплення, був обов'язковою умовою для постачання в Україну вакцини Pfizer.

Про це в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" розповів глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"Ми вивчали питання досить глибоко. З першого погляду цей закон здається неоднозначним - знімається відповідальність виробника вакцини. Це умова компанії Pfizer, вона підписала всюди у світі, куди постачає свої вакцини. У всіх країнах без винятку є така норма. Закон зроблений під Pfizer, можу точно це класифікувати. Ми зараз за програмою COVAX чекаємо поставки Pfizer, і це було каменем спотикання для того, щоб розблокувати процес постачання. Це проста логіка", - пояснив "слуга народу".

Читайте також: В Україні йде другий етап вакцинації від COVID-19 — подробиці від Степанова

Популярні відео

Арахамія нагадав, що в закон "додали норму, що виплати будуть від Кабміну, якщо такі виникнуть".

"У нас у країні не поширена практика колективних позовів, як у США, у нас не працює така механіка. Я скептично оцінюю перспективи, що якісь громадяни об'єднаються і подадуть позов на виробника вакцин для відшкодування збитку", - пояснив він.

Читайте також: Очільник МОЗ спрогнозував, коли вакцини від COVID-19 з'являться в аптеках

Раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що в Україні створять спеціальний фонд, щоб компенсувати людям можливу шкоду здоров'ю після вакцинації від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги