Ексголова СБУ розповів, як США можуть допомогти Україні стримати Росію

Ігор Смешко також оцінив концентрацію російських військ на українському кордоні

Ексголова СБУ розповів, як США можуть допомогти Україні стримати Росію

США можуть допомогти Україні в стримуванні російської агресії, якщо нададуть їй статус головного стратегічного партнера поза НАТО і піднімуть питання виконання Будапештського меморандуму.

Про це в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" розповів ексглава СБУ Ігор Смешко.

"Концентрація російських військ на нашому кордоні вже існує багато років. І вона тільки посилюється. Це добре мобілізовані, натреновані, з усією стратегічної логістикою війська, які теоретично можуть йти з двох боків, потенційно з боку Білорусі угруповання можуть нас атакувати. Але найбільше ударне угруповання - це на нашому східному кордоні. Я багато разів казав, що сухопутний компонент там хороший. У нас приблизний паритет на сьогодні з тактичними резервами, але якщо будуть застосовані військово-космічні війська, тут у нас, на жаль, проблеми з чисто військової точки зору", - зазначив він.

Читайте також: Ексглава СБУ запропонував спосіб, як боротися з агентами Росії

Популярні відео

За словами Смешка, міжнародна ситуація наразі "теж не дуже сприятлива".

"Я не дуже щасливий від того, що стався обмін недипломатичними висловлюваннями між президентами США і Росії, тому що Байден сконцентрований найбільше на внутрішній політиці... Путіну потрібно відчути, що за цими словами йдуть дії з підтримки України. Такі дії - це повернення до Будапештського меморандуму і надання Україні від США статусу головного стратегічного партнера поза НАТО", - сказав ексголова СБУ.

Раніше ексголова СБУ Ігор Смешко в ефірі телеканалу "Україна 24" озвучив рецепт відновлення могутніх Збройних сил України для захисту від Росії.

Джерело Україна 24 Теги