Степанов розповів, чи потрібно місцевій владі чекати вказівок про введення карантину

Міністр навів як приклад дії міської влади Львова

Степанов розповів, чи потрібно місцевій владі чекати вказівок про введення карантину

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що місцева влада може сама, без вказівки вищих органів, встановлювати адаптивні карантинні заходи безпеки в регіонах.

"Органи місцевого самоврядування насамперед мають повноваження відповідно до законодавства посилювати у себе карантинні заходи, не просто повноваження, це їх обов'язок, бо мова йде про здоров'я людей. Таким чином, конкретна область, конкретний регіон може не потрапити до червоного рівня епідемічної небезпеки, якщо своєчасно будуть введені відповідні додаткові обмеження, що діють на сьогодні", - сказав міністр.

Читайте також: Україні загрожують нові втрати через карантин - експертка про онлайн-освіту

Популярні відео

Як приклад Степанов навів ситуацію у Львові.

"У нас є, наприклад, місто Львів. Я там був у п'ятницю минулого тижня, провів нараду про підвищення захворюваності, госпіталізацію, і місцева влада ухвалила рішення про обмеження навчання в школах з 5 по 11 класи. Вони, як мені говорив пан Садовий, з вівторка перейшли на дистанційне навчання. Це один із прикладів виконання своїх повноважень мером міста. Те ж може стосуватися обмеження часу роботи магазинів, інших закладів", - сказав міністр.

Читайте також: Шкарлет розповів, чи повернеться в школи жорсткий карантин

За словами Степанова, місцеві органи влади отримали всі необхідні інструкції.

"МОЗ максимально надав інформацію, що вони можуть робити, яким чином. Наразі чітко передбачено, що якщо три дні поспіль є перевищення двох показників, які говорять про серйозне загострення, збирається комісія ТЕБ та НС, і за 48 годин вводить обмеження на території регіону", - сказав Степанов.

Раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" глава комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко розповів, що Україні в квітні-травні загрожує другий пік захворюваності, в зв'язку з цим не виключається можливість нового локдауну.

Джерело Україна 24 Теги